Середня тривалість життя українських чоловіків — 66 років. Це на 11 років менше, ніж у країнах Західної Європи, і на 10 років менше, ніж живуть українські жінки. Ще одна вражаюча цифра: імовірність померти у віці від 30 до 70 років удвічі вища для чоловіків, ніж для жінок.
У 9 з 10 випадків причина смертності чоловіків в Україні – неінфекційні хвороби. Це рак, діабет, серцево-судинні захворювання, психічні розлади, хронічні обструктивні захворювання легень тощо. Розвитку неінфекційних захворювань можна запобігти дотримуючись здорового способу життя, зокрема, правильного харчування, активних фізичних навантажень. Також дуже важливо щороку проходити профілактичні огляди і вчасно звертатися до лікарів, за перших симптомів хвороби.
Щороку чоловік повинен робити такі обстеження:
- Здати загальний аналіз крові.
- Здати аналіз крові на вміст глюкози.
- Здати загальний аналіз сечі.
- Здати біохімічний аналіз крові, який дозволить оцінити роботу нирок.
- Зробити флюорографію.
- Зробити УЗД нирок, сечового міхура, простати.
- Чоловікам після 40 років необхідно 1 раз/рік здавати кров на ПСА (простат специфічний антиген- онкомаркер простати) та проходити ректальне пальцеве обстеження, що дозволить діагностувати можливе онкологічне захворювання на ранніх стадіях, а також аналіз на дослідження гормонів.
- Обстеження на виявлення захворювань, що передаються статевим шляхом, призначається, якщо є така необхідність
Читайте також:
Post Views: 37