Непоодинокими залишаються випадки, коли люди приймають антибіотики без призначення лікаря. Хтось порадив, дав ліки, вичитали в інтернеті… У результаті хворі самі ускладнюють процес свого одужання, отримують букет побічних наслідків і сприяють поширенню антибіотикорезистентності.
Обережно, антибіотики: у чому небезпека?
Коли не варто приймати антибіотики?
Фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України пояснили, в яких випадках не варто приймати антибіотики:
- Якщо ви захворіли на грип або ГРВІ. Це вірусні захворювання, які не завжди ускладнюються бактеріальною інфекцією. Пам’ятайте, що антибіотики не впливають на віруси! Найкращий вихід при грипі та застуді – симптоматичне лікування: відпочинок, вживання великої кількості рідини, провітрювання приміщення, збалансоване харчування та, за потреби та призначення медичного фахівця – жарознижувальні препарати.
Антибіотики “від” кашлю, грипу та ангіни: ви будете вражені!
- Антибіотики для профілактики. Іноді люди вирішують приймати антибіотики для профілактики грипу та ГРВІ. Та цього категорично не можна робити! Для профілактики антибіотик можуть призначити, наприклад, при хірургічному втручанні.
- Бронхіти, біль у горлі, синусити й захворювання вух. Не поспішайте лікувати ці захворювання антибіотиками, вони можуть виникати як внаслідок вірусних, так і бактеріальних інфекцій. Лікар призначить антибіотики, коли переконається, що у цьому випадку захворювання спричинене бактеріями.
Електронний рецепт на антибіотики: все, що треба знати
Антибіотики використовують
- для захворювань, які спричинені бактеріями, що підтверджено результатами професійного огляду та/або мікробіологічних досліджень;
- коли ці препарати можуть профілактувати високоймовірне зараження бактеріями, як от при певних хірургічних операціях. Якщо ви порізалися – зверніться до лікаря, він лише за потреби призначить вам антибіотик.
Перед тим, як випити, – прочитайте: що ми (не) знаємо про антибіотики
Post Views: 20