Три притчі про заздрість, які можуть дати хороший життєвий урок

Заздрість - це мистецтво рахувати чужі блага замість своїх...

Заздрість пожирає людей зсередини. Чесно кажучи, більшість людей (якщо не всі) принаймні раз у своєму житті комусь заздрили. Це почуття з’являється в разі, якщо у людини нестійка особистість і, як наслідок, він зосереджений на тому, чого йому не вистачає, раз у раз порівнюючи своє майно з майном інших людей.

Що ж, зцілитися від цього жахливого почуття цілком можливо. Є два способи зробити це. Перший – за допомогою співчуття. Кожна людина в цьому світі стикається з проблемами, бореться зі своїми внутрішніми демонами і переживає страждання. Крім того, було б непогано прийняти той факт, що більшість людей в світі прикладають дуже багато зусиль, щоб домогтися того, що у них є. Як тільки ви це усвідомлюєте, то зрозумієте, що теж повинні намагатися заради отримання бажаного результату. Жоден успішна людина ще не досяг успіху без наполегливості.

Три притчі про заздрість, які можуть дати хороший життєвий урок:

1. «Павич»

Колись давно жив на світі павич, красою якого захоплювалися всі тварини. Кожен день перед сходом сонця він походжав по полях, демонструючи своє дивовижне оперення. Всі тільки й чекали моменту, коли він розправить хвіст і покаже всю свою красу.

Одного разу в окрузі з’явилися чужаки. Тварини взяли мандрівників дуже добре. Сови говорили не перестаючи. Одна з них сказала, що бачила поблизу прекрасного золотого фазана, і що це була найкрасивіша птах, яку їй тільки доводилося бачити у своєму житті. Інші сови з нею погодилися.

Павич, підслуховувати розмови, не міг повірити своїм вухам. Він був упевнений в тому, що згаданий совою золотий фазан все ж має недоліки. Тому на наступний ранок він пішов особисто подивитися на цю птицю. На жаль, він заблукав у лісі і більше його ніхто не бачив.

Це одна з тих історій про заздрість, які показують нам марність спроб принизити кого-то, щоб відчути себе краще.

«Не варто переоцінювати те, що у вас є, і заздрити іншим. Розум того, хто заздрить, не знає спокою », – Будда.

2. «Хто гірше?»

В одній далекій країні жив король, якому дуже хотілося дізнатися, що гірше – заздрість або скупість. Щоб знайти відповідь, він покликав до столиці самих заздрісних і жодних людей в країні. Як тільки ці люди прийшли до нього, король сказав: «Кожен з вас може попросити мене про що завгодно, але тому, хто стоїть поруч, я дам в два рази більше».

Скупого чоловіка стало дуже незручно, тому що, вибираючи щось для себе, він тим самим давав би іншого чоловіка ще більше. Схожі почуття долали і заздрісного гостя. В результаті скупий сказав, що йому взагалі нічого не потрібно. Якщо король нічого йому не дасть, то нічого не дістанеться і його супернику. А коли черга дійшла до заздрісного чоловіка, він сказав: «Будь ласка, позбав мене одного ока».

Це одна з найважливіших притч про заздрість. Як бачите, деякі люди заздрять іншим настільки сильно, що готові навіть страждати, якщо тільки це змусить страждати оточуючих ще сильніше.

3. «Про крабах»

На пляжі сидів рибалка і продавав крабів. У нього було два відра з крабами. Але одне з них було накрито, а друге – ні. Ніхто не звертав на це увагу, поки до рибалки не підійшла жінка, щоб подивитися на товар, і не поцікавилася, що в першому відрі. Вона подумала, що в ньому, ймовірно, лежали краби більш високої якості.

Рибак зазначив на накрите відро і сказав, що там лежать японські краби. Після чого показав на друге відро і сказав, що ці краби – місцеві. Жінка не зрозуміла. Яким чином це пояснює, чому одне відро накрите, а друге ні?

Рибак зауважив здивування жінки. Тому він пояснив: «Чи бачите, японські краби дуже швидко тікають. Якщо один з них почне намагатися втекти, інші будуть допомагати йому до тих пір, поки у нього не вийде вибратися. Ось чому відро потрібно накривати. А місцеві краби, побачивши чужі спроби втекти, хапають його і не відпускають ».

Мораль третьої притчі про заздрість полягає в тому, що заздрісна людина вважає за краще нічого не досягти, якщо таким чином завадить досягти успіху ближнього.

«Щасливий той, хто навчився захоплюватися, а не заздрити, слідувати, а не імітувати, хвалити, а не лестити, і управляти, а не маніпулювати», – Вільям Артур Уорд.

Джерело

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сучасна казка про Золоту рибку, від якої хочеться усміхатися

Притча про султана і чотирьох дружин, яких він любив по-різному

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook