Трохи про кровососів або Як вибрати найкращий засіб від комарів

Якщо ви не можете проводити час на свіжому повітрі через комах, які не дають розслабитися, тоді ця стаття виявиться для вас дуже корисною. Адже комарі не просто харчуються нами, вони також можуть бути переносниками небезпечних хвороб!

Спочатку розглянемо середовище існування цих комах, це допоможе визначити, в яку погоду їх чекати, а яку ні.

Паразити не переносять спеку, коли температура повітря більше 28 градусів, так що можете не чекати зустрічі з ними в таку погоду. Це пояснює їх відсутність вдень, і активність вночі.

Кровососи люблять помірне тепло і вологість, ось чому на природі, де велика кількість рослин, їх так багато, адже під листям дерев відносно прохолодно і сиро. Також це пояснює активність комах під час дощу.

Порада! Не варто боятися великих комарів-одинаків, бо це самці, які харчуються соком рослин, а от численні дрібні самки, прагнуть поласувати саме вами!

Як же позбутися від цих нав’язливих гостей? Як забезпечити собі максимальний захист від комарів на відкритих територіях? Що використовувати, щоб без шкоди для себе дихати свіжим повітрям вечорами, або навіть поспати під відкритим небом?

Доступні засоби

З особистого досвіду, за порадою бабусі і з вивчення великої кількості форумів, на яких відбувалося бурхливе обговорення цієї теми, можна виділити деякі засоби.

Як з’ясувалося засобів від паразитів на відкритих територіях чимало, якщо їх класифікувати за способом застосування, можна отримати наступні:

  • Свічки від комарів. Склад свічок: віск і цитронелла. На відкритій території цей засіб в боротьбі з кровососами не допомагає. Мало того, може призвести до алергічних реакцій, тому що виділяє дуже неприємний запах;
  • Наступним малоефективним засобом є ультразвуковий відлякувач комарів. Прилад імітує звук, які видають самці комарів, щоб привернути самок, які, як говорилося вище, кусаються;

Дія ультразвукового відлякувача заснована на випромінюванні коротких посилок (пачок імпульсів), заповнених імпульсами, частота яких змінюється автоматично, плавно від 5 кГц до 50 кГц. Відлякувач живиться від мережі 220 вольт. Переваг немає, бо жодного позитивного відгуку про пристрій, не знайдено. Недоліки очевидні: свою головну функцію пристрій не виконує.

  • «Антикомарна лампа – швидке знищення комарів. Ефективна боротьба з комарами і іншими комахами на дачі» – так рекламує товаровиробник свій винахід. Лампа так само відома під назвою антимоскитний ліхтар. Принцип дії полягає в тому, що світло ультрафіолетового ліхтаря приваблює комах і потрапивши на високовольтну сітку, заховану в лампі, комарі гинуть. Переваги ліхтаря домогосподарки оцінять: мертві комахи не відлітають, не падають на підлогу або на стіл, вони збираються в піддон ліхтаря, який можна в будь-який час випорожнити. Також пристрій не приносить великої шкоди здоров’ю людини. Недоліком є те, що лампа притягує лише 30% паразитів, а решта продовжують харчуватися вами. Ліхтар добре привертає метеликів і мух, а від комарів повністю не рятує, тобто свою головну функцію виконує лише частково;
  • Спіралі від комах – є одними з найпоширеніших засобів, які використовуються на відкритих територіях. Спіраль виділяє запах, який паразити не можуть перенести і вмирають. Щоправда люди цей запах теж переносять важко, тому будьте обережні. Переваги спіралі від паразитів це хороша ціна і перевірений результат. Недоліком є те, що дія триває 2-3 години;
  • Репеленти – це креми, лосьйони, спреї, емульсії від кровососів. Їх можна наносити не тільки на шкіру, але і на одяг, бо комахи можуть вкусити через тонку тканину. Краще обробити тіло і одяг перед виходом на вулицю. Не можна, щоб крем потрапляв в очі, тому для дітей краще використовувати спеціальні дитячі креми від паразитів.

Є кілька способів їх дії на паразитів: одні креми отруйні для комах (але не для людей), в інших кремах їдкий запах, який відлякує кровососів. Але репеленти не вбивають кровопивців, а просто відлякують від вашого тіла, тому необхідно наносити репелент через кожні 2-3 години, для підтримки ефекту.

  • Система “оскітних пасток”, яка призначена для знищення комарів, найбільш підходящий варіант для дач, бо працює на території до одного акра. Пристрій працює за рахунок імітації людського тепла, вуглекислого газу і запаху поту. Комарі, припускаючи, що це людина, сідають на систему, і їх засмоктує потік повітря від вбудованого вентилятора. Перевагою підступної пастки є те, що засіб дійсно допомагає позбутися від комарів, навіть на великій території. Він призначений для боротьби з комахами, для яких людина є джерелом їжі. Це рятує інших комах, які не завдають шкоди людині. Система прослужить вам не один рік і повністю безпечна для людини. Недоліком є її вартість.

Перед використанням засобів від комах, необхідно прочитати інструкцію, бажано прочитати відгуки щоб уникнути алергічних реакцій, свербежу та шкоди здоров’ю.

Народні засоби

Народний спосіб, який використовували наші прабабусі та прадідусі – це багаття. Використання вогню не шкодить здоров’ю, і як приємно сидіти в колі сім’ї, навколо багаття.

Народним репелентом (відлякуючим засобом) є гвоздична олія. Також відлякує настирливих кровопивців запах листя томату, бузини, піретруму.

Можна закип’ятити самовар, так як комарі не люблять дим, паром одночасно відлякати комарів та попити смачний чай. Народні способи боротьби з комарами є найкращими і в той же час приємними. Ніяких неприємних запахів і шкоди здоров’ю!

Зазвичай, засоби від комарів на дачі, або на інших відкритих територіях, мають більш сильну дію, ніж засоби, які використовуються в закритих територіях. Тому використовуйте їх на відстані, у відповідно з правилами, наведеними в інструкції.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook