Ми можемо іноді не замислюватись, що звичні предмети побуту можуть бути небезпечними для дитини.
Гідрогелеві кульки (це ті самі, які збільшуються в кілька разів у воді). Часто використовуються у розвиваючих центрах. Проковтування може призвести до кишкової непрохідності та необхідності екстреного оперативного втручання.
Слайми (лізуни) у своєму складі мають агресивні хімічні речовини (наприклад борну кислоту), яку не можна вдихати. При потраплянні у дихальні шляхи дитини (вдихання випаровувань під час гри, випадкове заштовхування в ніс, заковтування) може сприничити хімічний та токсичний опік дихальних шляхів.
Скляні камінці, прикраси – предмети декору, використовуються часто у флористиці, дизайні приміщенні. Мають яскравий привабливий вигляд, часто заковтуються, не видно на рентгені та при УЗД, можуть призводити до кишкової непрохідності.
Ватні палички, будь-які інші палички (наприклад, для манікюру) – дитина може самостійно вставляти у вухо та пошкодити барабанну перетинку
Гвинтики, шурупчики, гаєчки та інші дрібні предмети – прекрасно вставляються у вуха, в ніс, заковтуються.
Батарейки – мають бути за межами досягнення дитини. Заковтування призводить до важких опіків шлунково-кишкового тракту.
Магніти – особливо маленькі (часто бувають погано закріплені у магнітному конструкторі). Проковтування двох магнітів може призвести до пошкодження (пенетрації) стінки шлунково-кишкового тракту.
Поліетиленові пакетики – я часто бачу, як малюкам до року дають побавитись цим. Він шуршить, приємний на дотик, але дитина може відірвати шматочок. Він може потрапити в дихальні шляхи та призвести до задушення, дитина може вдавитись, намотавши його на шию.
Мотузочки, стрічечки, кабелі – ризик задушення при випадковому намотуванні на шию.
Будь-які дрібні предмети, які можна проковтнути – монети, скрепки, булавки, намистинки.
Пінопласт – легкий, кришиться, може потрапляти в дихальні шляхи.
⠀