Здоров'я та краса Сам собі лікар

Міфи про застуду: чому не варто пити гаряче молоко і вітамін С

Виявляється, гаряче молоко при застуді може нашкодити! А замість вітаміну С слід приймати більше вітаміну В. Словом, застуду треба лікувати правильно.

Причиною застуди є вірус, і відомо таких більше ніж 200. Звичайне охолодження тіла ще не призводить до захворювання, а тільки підвищує чутливість організму до вірусної інфекції.

Якось по-особливому на схильність до простудних захворювань не впливають ані загальний стан здоров’я, ані специфіка харчування, хоча лікарі не заперечують зв’язку застуди з функцією імунної системи. Так, приміром, підсилюють ризик зараження перевтома чи депресивний стан.

Застуда передається повітряно-крапельним шляхом, але найчастіше причиною інфекції є слизисті виділення, що „подорожують” на наших руках.

Оскільки виникнення застуди зумовлюють різні віруси, а імунітет до них є величиною непостійною і з часом знижується, більшість людей продовжує застуджуватися протягом усього життя. Через це дотепер проти застуди так і не створили якихось ефективних вакцин.

Не забезпечує очікуваної захисної дії й вітамін С. Ні запобігти застуді, ні вилікувати її не можуть навіть значні дози цього вітаміну, однак він, як з’ясувалося під час кількох досліджень, значно полегшує симптоми і прискорює процес одужання. Окрім того, захворювання можна уникнути, якщо завчасно ввести інтерферон у ніс і верхні дихальні шляхи.

Якщо з’явилися перші ознаки застуди – лихоманка, головний біль, нежить, кашель, підвищена температура – треба вживати заходів, аби не дати їй навіть найменшого шансу вибити нас із колії. Насамперед варто випити півсклянки води, до якої додати п’ять крапель йоду.

Потім, якщо ви прийшли додому з мокрими ногами, натріть їх горілкою і надягніть сухі панчохи або шкарпетки. Випийте дві-три чашки дуже гарячого чаю з імбиром і медом. Якщо імбиру немає, то випийте як чай щось потогінне, наприклад, настій липового цвіту, бузини, малини тощо. Потім добре закутайтеся і постарайтеся заснути.

Лікування застуди – справа і проста, і складна водночас. Вірусної інфекції не можна позбутися миттєво, однак прискорити процес одужання цілком у ваших силах. Головне завдання під час застуди – допомогти імунній системі впоратися з хворобою, для чого потрібно дати організму більше відпочинку.

Крім того, бажано вживати якнайбільше теплого питва, що допомагає вимивати віруси з організму й поліпшує функціонування лейкоцитів. Найкраще пити розведений фруктовий сік, відвари чи настої лікарських трав і курячий бульйон.

Найпоширенішими ліками у разі застуди завжди вважали гарячий чай з лимоном та медом. Гарячий чай розріджує виділення, а в лимоні й меді, та і в самому чаєві, містяться ще й антиоксиданти, протизапальні речовини, що загоюють слизову. Щоб посилити цілющі властивості гарячого чаю, можна замість лимона додати до нього червоний перець, який зменшує біль у горлі й має протизапальну дію.

Необхідно також припинити вживання молока й молочних продуктів. Молоко – продукт, що дає організму найбільшу кількість слизу.

Фармацевтичний ринок пропонує нині велику кількість різноманітних ліків, які, втім, лише маскують симптоми хвороби. Вони доступні, однак застосовувати їх варто з обережністю. Аспірин може навіть посилити поширення вірусу по організму, тому як альтернатива – ацетомінофен (тайленол) чи ібупрофен (едвіл).

Боротьба з застудними вірусами збільшує також потребу у вітамінах В-комплексу. Ви повинні приймати від 50 до 100 мг вітамінів В-комплексу на день, поки симптоми застуди не зникнуть.

Дата публікації: 08.10.2018 img Поділитися