температура 37

Що робити, якщо температура 37 з хвостиком?

Дізнайтеся, коли незначне підвищення температури тіла є нормальним, а коли - вимагає уваги та лікування. Це допоможе правильно реагувати на сигнали свого тіла і зберегти здоров'я.

У разі підвищення температури тіла до 37 градусів вже відчувається ломота у м’язах, загальне ослаблення, головний біль і сонливість. Підвищення на 4-5 десятих від звичайної норми вважається несуттєвим. І більшість лікарів радять не непокоїтися через це. Незначне підвищення температури може спричинити надмірні фізичні навантаження, задушливе повітря у кімнаті, стрес.

Однак, коли до цього додається нежить і характерне печіння в горлі, субфебрильна температура (37-37,5 градуса) може бути ознакою захворювання. При цьому не варто поспішати приймати будь-які медикаменти. Адже на початку застуди невисока температура свідчить про те, що організм бореться з вірусом.

Жарознижувальні, судинозвужувальні та імуномоделюючі препарати тимчасово полегшать стан, але в цілому можуть збільшити тривалість хвороби. Краще дозволити організму самостійно впоратися з хворобою та виробити імунітет.

Температура у дитини: як збити і що не можна робити?

Що робити, якщо піднялася температура?

  • Лікарі рекомендують добре провітрювати приміщення, а в разі ознобу тепло вдягтися, лягти під ковдру і, якщо можливо, заснути на кілька годин для активізації організму та його швидшого відновлення.
  • Також важливо пити багато рідини, адже температура 37 градусів може спричинити зневоднення.
  • Рідина має бути теплою (проста або мінеральна вода, компот без цукру, трав’яний чай, морс, відвар шипшини), але не гарячою, щоб не подразнювати чутливу слизову.
  • Народний рецепт гарячого молока з медом і маслом виявляється непідходящим, оскільки може провокувати утворення додаткового слизу та погіршити стан при застуді.

З архіву газети “Сім’я і дім”

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook