Життєві історії Сім'я

То навіщо ж одружуватися?

«Навіщо ви одружувалися?» – якось запитала про це в одного одруженого чоловіка, який дуже хотів відпочити зі мною в сауні… Його відповідь була неочікуваною.

“Загалом я не зраджую дружину, але з такою кралечкою…” – його рука невимушено лягає на моє коліно, а я відчуваю дотик теплої золотої обручки.

«Навіщо ви одружуєтесь?» – якось запитала про це в одного чоловіка, який дуже хотів відпочити зі мною в сауні… І хоч платою за правильну відповідь був секс, я її не отримала. Чому? А він і сам не знав. Та я знаю…

“Перед лицем Господа й людей беру тебе за законну дружину і присягаю…” Виявляється, ви ще й лицеміри. Ви порушуєте присягу, дану і людям, і Господу, і дружині. “Адам і Єва згрішили в раю, то що вже казати нам, простим смертним”, – знаходите собі виправдання.

“…кохати, поважати і берегти тебе, доки смерть не розлучить нас…” Може, ви, чоловіки, маєте безліч життів, що “помираєте”, забувши про дружину, як тільки бачите гарненькі ніжки, запаковані в суперміні?

“Оголошую вас чоловіком і дружиною…” Щасливі усмішки, обмін обручками, штамп у паспорті… Дитячий сміх наповнює дім… Будні нецікавого шлюбу… Друзі запрошують на пиво, і ви зриваєтесь: грошей бракує, дружина стала непривабливою домогосподаркою, секс перетворився на рідкісне свято… Ви дедалі частіше не приходите додому ночувати… Обмін обручками, анульований штамп у паспорті… Діти з покаліченою психікою зростають у неповноцінній сім’ї…

Навіщо одружуватись? Залетіла дівчина, то й що? Перш ніж створювати сім’ю, потрібно знати, для чого це, й навчитись берегти її. Якщо не кохаєте, навіщо калічити життя і собі, і їй, і дітям…

Що таке шлюб у сучасному розумінні? Можливо, ми просто переросли період, коли треба пов’язувати себе сімейними узами? Шлюб не актуальний. Які є аргументи на користь одруження, окрім страху самотньої старості? А ніяких.

Ті з вас, хто не є запеклими холостяками, мають дві причини для укладання шлюбу – незапланована вагітність коханки й банальне «так заведено». Ще однією, абсолютно безглуздою, причиною є висока посада, що зобов’язує бути про людське око зразковим сім’янином.

Шлюб Господь запланував як щось чисте і гарне. Ми перетворили заміжжя на простий буденний акт із так званим святом – весіллям. Наречені усміхнені, прекрасні й щасливі. Лунають найщиріші побажання. Але вже тоді вона – у білій сукні, невагомій мережаній фаті – задуманий образ досконалості… А чоловік? Він у чорному – отже, повна протилежність – порочність, зрадливість. Ми забруднили поняття шлюбу нескінченною кількістю зрад, розлучень. Аби урізноманітнити сексуальне життя, запрошуємо на подружнє ложе третього. Кажуть, допомагає.
Тоді навіщо одружуватись?

Міа Новодольська

Дата публікації: 10.09.2018 img Поділитися