Терпіти чи піти: що робити, якщо не подобається робота

Багатьом їхня робота не подобається, набридла або зовсім дратує. Продуктивність праці знижується, з кожним днем приходити на роботу і виконувати одні і ті ж дії стає нестерпно. Ось що треба робити в такій ситуації.

Така проблема виникає у працівників різних сфер все частіше. Але мало у кого виходить вирішити її. Це пов’язано зі страхом виходу із зони комфорту, зі страхом змін і невпевненістю в собі і своїх силах.

Як вирішити проблему

Якщо ваша робота вам не подобається, у вас завжди є два варіанти: терпіти або піти. Але зробити такий вибір багатьом людям досить складно. Вони бояться втратити «насиджене» місце і знайти нову роботу. Тому вони і далі виконують справи, які їх дратують.

Психологія людини досить складна і індивідуальна, тому проблему в кожному випадку потрібно вирішувати окремо. Але ось деякі поради, які підкажуть, що слід робити, якщо ваша робота вам набридає:

 1. Визначте всі найгірші сторони вашої роботи, які можуть послужити причинами її кинути. Це можуть бути неприємні колеги, поганий начальник, незручний графік, недостатньо висока зарплата і т. д.
 2. Конструктивна ділова розмова з керівниками може поліпшити ситуацію. Поясніть, що вас не влаштовує. Начальник може покращити умови роботи. Якщо керівництво відмовиться піти вам назустріч, то це стане стимулом знайти роботу кращу.
 3. Спробуйте ставитися до робочих проблем як до невеликих перепон на шляху до здійснення мети, отримання бажаного. Вважайте, що це можливість самовдосконалюватися і розвиватися особистісно і професійно.
 4. Не піддавайтеся впливу ваших колег. Буває, що спочатку вас все влаштовувало у вашій роботі, але ви постійно чуєте, як колеги скаржаться на кількість завдань, на розмір зарплати, начальника і т. д. Спостерігаючи за цим, все частіше, і ви самі починаєте шукати недоліки у вашій роботі, одержуючи негативний настрій.
 5. Перед тим як ви вирішите звільнитися, подумайте про все хороше, що є на нинішньому робочому місці: добрий начальник, дружня атмосфера, гнучкий робочий графік, страховка, додаткові премії або що-небудь ще. Якщо все це не компенсує недоліки, і ви як і раніше незадоволені своєю роботою, то не варто за неї триматися.
 6. Якщо ви новачок в якійсь справі, і вам не подобається нова робота, знайдіть для себе цікаве хобі або почніть займатися спортом у вільний час. Це допомагає відволіктися від робочої суєти, зняти напругу і на час забути про неприємності. Надалі нова посада вас зацікавить.

Нема чого терпіти те, що вам огидне, і робити те, що не приносить задоволення. Якщо робота не подобається, то треба кидати її і шукати справу по душі.

Можна все життя працювати на одному місці і нічого не досягти, а потім шкодувати про втрачені можливості. А можна ризикнути, почати все з чистого аркуша, змінити своє життя.

І в цьому випадку вірогідність того, що ви побудуєте хорошу кар’єру, досягнете всіх поставлених цілей і будете жити в своє задоволення, набагато вище. Адже якщо займатися улюбленою справою, то хочеться розвиватися і підкорювати нові вершини.

Чому нам не подобається наша робота

Як зазначають психологи, у більшості випадків люди страждають від справи, яка їм не подобається і не хочуть йти на роботу з таких причин:

 • погані умови праці;
 • занадто суворий начальник;
 • недоброзичливість колег;
 • конфліктні ситуації;
 • необхідність рано вставати і пізно лягати спати.

Але не слід відразу звільнятися і шукати нове місце зайнятості. Потрібно все зважити, порадитися з близькими і тільки потім приймати остаточне рішення. Майже завжди можна знайти вихід з проблемних ситуацій, вирішити конфлікти, налагодити стосунки в колективі і домогтися від боса поліпшень умов праці. Варто розуміти, що наша робота може не приносити нам задоволення і з інших причин, пов’язаних особисто з нами.

Принципове небажання працювати

У деяких випадках людині не подобається її робота не тому, що вона нецікава або важка, а тому, що вона взагалі не любить і не хоче працювати. Вона вважає це покаранням, і одна тільки думка про обов’язки викликає у неї почуття невдоволення і протесту. Такі люди переконані, що їм не потрібна робота, а потреба в ній – це нав’язаний ззовні стереотип. Тому вони не розуміють, навіщо їм віддавати свої сили і даремно трудитися для когось іншого.

Щоб вийти з такої ситуації, людині потрібно зрозуміти, що, працюючи, вона зможе отримати гроші для свого забезпечення.

Невпевненість у собі

Дуже часто люди не задоволені тим, що роблять, тому що у них це виходить погано або не виходить зовсім. Але з часом вони пристосовуються і отримують потрібні навички, однак робота все одно не викликає радості. У такому разі заковикою є невпевненість у своїх здібностях і можливостях. Це може виникнути через невдачі, втрату кваліфікації і навичок, відсутність досвіду.

Але з цієї ситуації теж є вихід. Потрібно порівняти очікування з реальністю, зрозуміти, якими ресурсами ви володієте, що знаєте і вмієте, вивчити ринок праці, дізнатися про пропозиції, і знайти вакансію, яка вас зацікавить. Не думайте, що ви нічого не вмієте і не бійтеся вчитися чомусь новому.

Важко приймати рішення

Коли ваші робочі обов’язки вимагають прийняття серйозних рішень, це може виснажувати, змушувати нервувати, переживати за результат і постійно боятися зробити помилку. Від цього робота починає асоціюватися у вас з чимось неприємним, і від однієї лише думки про неї, ви починаєте хвилюватися. І коли ви вирішуєте звільнитися, з’являється нова дилема: а чи зможу я знайти нове місце, чи є у мене шанси перевершити конкурентів, чи достатньо у мене досвіду і т. д.

Стати рішучішими вам допоможе усвідомлення того, що страх перед майбутнім, невизначеністю тільки гальмують вас і заважають розвиватися.

Висновок

Багато людей не люблять свою роботу. Це залежить від різних факторів. Щоб змінити своє життя і отримувати задоволення від роботи, потрібно самовдосконалюватись, намагатися змінювати ситуацію на свою користь, діяти. Пам’ятайте, що ваше життя в ваших руках!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook