ікона Казанської Божої Матері

4 листопада – Казанської ікони Богоматері. Молитви

4 листопада весь православний світ влаштовує свято на честь Казанської ікони Божої Матері. Ця ікона вважається чудотворною. Перед нею моляться про щасливий шлюб, здоров'я, захист дому від біди і пожежі, звільнення від ворогів. 

4 листопада православна церква вшановує пам’ять Казанської ікони Божої Матері. Це свято має давні традиції та прикмети. До ікони Казанської Богоматері моляться про одужання від хвороб, захист від раптової смерті, охорону дому від біди і пожежі, звільнення від ворогів.

Ікона Казанської Богоматері вважається чудотворною. Вона допомагала одужати хворим, прозріти – сліпим, перемогти і вигнати ворогів з рідного краю.

У яких випадках моляться до Казанської ікони Богоматері

До ікони Казанської Божої Матері моляться під час лікування будь-яких недуг, особливо, якщо є проблеми з очима, а також за необхідності духовного прозріння.

Крім того, Казанська ікона Божої Матері вважається покровителькою родини. Їй моляться про кохання, про успішне заміжжя і сімейне щастя, народження дітей. До ікони, зокрема, звертаються, благословляючи молодят на взяття шлюбу. Якщо ж у шлюбі часті непорозуміння, Казанська Богоматір допомагає налагодити стосунки й повернути гармонію і добробут у сім’ю.

Особливу прихильність Казанська ікона Богородиці проявляє до дітей – оберігає їх від нещастя і допомагає на життєвому шляху.

Перед іконою Казанської Божої Матері читають молитву про захист дому від біди і пожежі, позбавлення від ворогів.

Молитва Казанської ікони Божої Матері

Зі страхом, вірою і любов’ю перед чесною і чудотворною іконою молимо Тебе: не відверни лиця Твого від тих, хто вдається до Тебе. Визволи всіх, хто молиться тобі, від падінь гріховних, від наклепу злих людей, від усяких спокус, скорбот, хвороб, бід і раптової смерті.

Молитва про сімейне щастя

«Матінко Заступнице, збережи мене і мою сім’ю від розпаду, від сварок і від брехні. Дай нам сил прийняти наші недоліки і виправити їх спільними силами. Борони нас від раптової смерті, ненависті і допоможи нашій любові стати непохитною. Яко знайшли Тебе, вогнем незайману, так і Ти спаси нас від нелюбові, зради і холоду душевного. У столітті віків».

Молитва за здоров’я

«Молю тебе, Матінко Заступниця, щоб ти врятувала мене і мою сім’ю від смерті, загибелі, злої людини і хвороби. Дай мені сил для роботи і настрій для відпочинку, щоб життя моє було приємним і наповненим змістом. Дай мені здоров’я і сил, щоб міг я прогодувати сім’ю мою. Моли Бога за нас, грішних рабів Його, щоб жили ми в здоровому глузді і хорошому настрої, а віра наше не ослабла. Амінь».

Казанська ікона Богородиці

Молитва про збереження будинку

«Заступнице наша, велика матінко, доглядай за нашим будинком, щоб не довелося нам по світу блукати в пошуках притулку. Дай нам сил тримати наше житло в порядку і красі. Будь милостивою до нас, грішних, щоб була у нас домівка своя на цьому світі і щоб діти, батьки і мій чоловік/моя дружина завжди були щасливі поруч зі мною під одним дахом. Амінь».

Що не можна робити у День ікони Казанської Богородиці

У цей день можна сходити до церкви і помолитися біля ікони Божої Матері, попросивши у неї за себе і своїх близьких. Не зайвим стане поставити біля образу свічку.

В цей день не можна працювати. Всі справи слід зробити заздалегідь. Щоб у сам день Казанської Божої Матері помолитися про заміжжя, про любов, зцілення хвороб і щоб в житті в сімейних стосунках все добре складалося.

Народні прикмети на 4 листопада

  • Злива 4 листопада – значить, негода триватиме ще довго.
  • Ранковий туман віщує відлигу, а ясний день – похолодання.
  • Не можна вирушати в далеку дорогу 4 листопада – це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя.
  • Одружитися 4 листопада – хороший знак і запорука щастя для молодих.
  • Якщо помолитися Богоматері для захисту від нещасного випадку, то вона обов’язково допоможе.
  • Немає дощу – чекай неврожаю наступного року.
  • Якщо припасів в засіках багато – зима буде суворою.
  • Якщо в цей день льох провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, припаси ніхто не чіпатиме.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook