Здоров'я та краса Сам собі лікар

Терапевтична стоматологія. Профілактика і лікування зубів

Терапевтична стоматологія передбачає вивчення і складання протоколів лікування захворювань порожнини рота і зубів, наприклад, карієсу або пульпіту.

Терапевтична стоматологія передбачає вивчення і складання протоколів лікування захворювань порожнини рота і зубів, наприклад, карієсу або пульпіту. Часто людям потрібно протезування або імплантація, але без терапевтичних процедур неможливо ухвалити рішення про це. Неможливі ортодонтичні і пародонтологічні процедури лікування.

Мета терапевтичної стоматології (стоматологічна клініка) – лікування зубів і порожнини рота. Стоматолог-терапевт має на руках протоколи лікування різних захворювань зубів і порожнини рота. Вся його діяльність орієнтована на збереження пошкодженої одиниці.

Сьогодні можна не хвилюватися про те, що стоматологічні процедури будуть болючими. Сучасні стоматологи застосовують якісні матеріали та препарати, що дозволяють проводити комфортне та безболісне лікування зубів.

Більшість людей згадує про те, що потрібно проводити профілактичні заходи зубів і порожнини рота вже тоді, коли виникають захворювання. З’являються болі в зубах, починають проявлятися запальні процеси в яснах, вони починають кровоточити.

Під терапевтичними стоматологічними процедурами мають на увазі:

  • профілактику, лікування карієсу;
  • пломбування;
  • чистку каналів;
  • чистку емалі від відкладень.

На думку стоматологів, більшу частину терапевтичних заходів вони проводять у людей, які страждають на карієс. Це процес, який руйнує зубні тканини. Без належного лікування зуб може бути втрачено повністю. Проводячи профілактичні роботи зубів і порожнини рота, людина може запобігти виникненню карієсу. Іншими словами, якщо люди будуть регулярно відвідувати стоматолога, справа до кардинального лікування не дійде.

Результатом запущеного карієсу є необхідність обробляти кореневі канали. Після цього доктор встановлює пломби. Якщо пацієнт регулярно відвідує терапевта, лікар зможе вчасно виявити проблему і поставити пломбу, не вдаючись до чищення зубних каналів.

Якщо терапевт виявить більш серйозне захворювання, то прочищення кореневих каналів буде неодмінною умовою перед установкою пломб або коронок.

Дуже популярна процедура – очищення емалі зубів від каменю і нальоту. Найчастіше бактеріальні відкладення з’являються на зубах від неналежного. З метою запобігання запальних процесів лікарі рекомендують очищення від відкладень два-три рази на рік.

Дата публікації: 08.04.2020 img Поділитися