Здоров'я та краса Краса

Тай-цзи: як дожити до ста років

Китайські мудреці вважали, що порятунок від усіх хвороб відбувається через гармонізацію внутрішнього світу людини, яка досягається шляхом балансування його «ци». Тай-цзи як раз і допомагає досягти цієї гармонії. Обов’язково спробуйте!

Тай-цзи майже 400 років тому було задумане як бойове мистецтво. В наші дні це одна з найпоширеніших гімнастик в Китаї. По всій країні рано вранці тисячі китайців виходять на вулиці, щоб зайнятися тай-цзи. Один рух плавно перетікає в інший, змушуючи простих обивателів заворожено дивитися на граціозність вправ. Це нагадує скоріше танець, ніж просту гімнастику.

Завдяки цій грі пластичних і граціозних рухів внутрішня енергія накопичується та розмазується неквапливою хвилею по всьому тілу. Ви тільки уявіть: невичерпний потік вашої власної енергії спрямований на оздоровлення і навіть на омолодження організму.

Тай-цзи сприяє:

  • позбавленню від стресу;
  • поліпшенню координації рухів;
  • покращенню роботи мозку;
  •  омолодженню організму;
  • зміцненню імунної системи;
  • наповненню вашого організму ендорфінами;
  • зниженню ваги;
  • позбавленню від хронічних хвороб;
  • зміцненню м’язів.

Ця гімнастика не передбачає різких рухів, тому не важко освоїти техніку цього бойового мистецтва. Навіть дітям буде корисно. А краще займатися всією сім’єю, бабусям і дідусям це особливо буде корисно. Також існують методики тільки для верхньої частини тіла, це допоможе відкрити для себе тай-цзи людям в інвалідних візках.

Ще на замітку: заняття тай-цзи допоможуть очистити карму, зміцнити дух, впоратися з негативними емоціями. І навіть налагодити міжособистісні відносини, так як зазвичай заняття проводяться в групах.

Ну от, ви все-таки зважилися оздоровити себе і свій дух. Немає нічого простіше: у наш час тай-цзи давно поширився за межі Китаю. У багатьох великих містах відкриваються центри, Інтернет заповнений різною інформацією, вільно можна придбати диск або купити книжку. Варіантів безліч, знадобиться лише щире бажання.

Техніка тай-цзи дуже проста, і освоїти її під силу кожному. Знаходимо центр свого тіла і концентруємося на ньому. Для підказки: це нижче вашого пупка. Саме там збирається вся енергія «Ци». Спина пряма. Поперек не напружуємо. Коліна злегка зігнуті. У кого хворі суглоби, зігніть коліна настільки, щоб не відчувати дискомфорт. При регулярних заняттях біль у суглобах пройде.

Не робимо широких кроків. Дихати глибоко і рівно. Правильне дихання — це основа тай-цзи, воно допоможе вам розподілити вашу енергію по всьому тілу. Всі м’язи повністю розслаблені. Ніяких різких рухів, робиться все плавно і граційно. Голову тримаємо прямо, так, щоб дивитися прямо перед собою.

На перший погляд, може здатися непростим, але варто почати виконувати вправи — і ви відразу зрозумієте: це легко, а головне, приносить безліч задоволення. Як фізичного, так і духовного. Спробуйте!

Джерело

Дата публікації: 04.07.2019 img Поділитися