менопауза

Симптоми менопаузи, при яких варто звернутися до лікаря

Майже половину свого життя жінка проводить в періоді менопаузи. У цей час вкрай важливо зберігати добре самопочуття, красу, здоров’я. Деякі симптоми менопаузи можуть цьому завадити.

Близько одного мільярда жінок у світі уже досягли віку менопаузи. Майже половину свого життя жінка проводить в періоді менопаузи. У цей час вкрай важливо зберігати добре самопочуття, красу, здоров’я, інтерес до життя попри зміни в організмі. Деякі симптоми менопаузи можуть цьому завадити. У яких випадках слід звернутися до лікаря, розповідає гінеколог Бондарчук К.В.

Що таке клімактерій, менопауза?

Клімактерій – це фізіологічний перехідний період у житті жінки впродовж якого, на фоні вікових змін, відбувається зниження репродуктивної та менструальної функції, внаслідок генетично запрограмованого згасання та припинення функціонування яєчників.

Виділяють 4 періоди клімактерію:

  1. Період менопаузального переходу – характеризується нерегулярністю менструальних циклів, починається у віці 40-45 років і закінчується з настанням менопаузи.

  2. Менопауза – це остання самостійна менструація в житті жінки , її дата оцінується ретроспективно через 12 місяців відсутності менструації.

  3. Перименопауза – включає період менопаузального переходу від появи перших симптомів та 12 місяців після останньої самостійної менструації.

  4. Постменопауза – період після настання менопаузи до закінчення життя жінки.

Отже, підсумовуючи, ми розумієм, що менопауза – це фізіологічний процес поступового згасання функції яєчників та припинення менструальної функції. Проте не у всіх жінок цей процес відбувається природньо. Тому вкрай важливим є раннє виявлення симптомів та встановлення діагнозу “менопаузальні розлади” з метою своєчасного призначення менопаузальної гормональної терапії.

Симптоми менопаузи (менупаузальні розлади)

До симптомів менопаузи належать:

  • ВС (приливи та пітливість);

  • психоемоційні симптоми (перепади настрою, проблеми зі сном);

  • урогенітальні симптоми (дискомфорт та сухість піхви);

  • сексуальні розлади (зниження лібідо);

  • симптоми з боку опорно-рухової системи (болі в суглобах та м’язах).

Як виявити менопаузальний синдром

  1. Запитання 1. Коли у вас останній раз була менструація (регулярність, періодичність, зміна тривалості і обсягу)?
  2. Запитання 2. Чи бувають у вас приливи жару або нічна пітливість ( кількість, тривалість)?
  3. Запитання 3. Чи страждаєте ви від депресії, перепадів настрою або безсоння?
  4. Запитання 4. Чи є у вас неприємні відчуття в ділянці серця або за грудиною, чи пов’язані ці відчуття з фізичним навантаженням; чи є епізоди підвищеного артеріального тиску?
  5. Запитання 5. Чи є у вас відчуття сухості та печіння слизової оболонки піхви, проблеми із сечовиділенням?
  6. Запитання 6. Чи бувають у вас неприємні відчуття в суглобах та м’язах?

Відповівши на ці запитання, ви маєте змогу самостійно запідозрити симптоми менопаузи і своєчасно звернутись на консультацію до гінеколога для призначення коректного лікування.

Бережіть себе, обстежуйтесь, щоб завжди бути здоровими та красивими!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook