Здоров'я та краса Краса

П’ять неприємних змін, які відбудуться з вашим тілом після 50 років

Цифра 50 умовна. Хтось і в 40 ці вікові зміни відчуває, а хтось і в 60 почувається чудово і виглядає при цьому на 15 років молодше. Але це швидше виняток із правил.

З віком ми змінюємось. І не всі ці зміни приємні. Але це означає, що у собі треба поставити хрест. Зовсім навпаки…

Цифра 50 умовна. Хтось і в 40 ці вікові зміни відчуває, а хтось і в 60 почувається чудово і виглядає при цьому на 15 років молодше. Але це швидше виняток із правил. Детальніше про те, що відбувається з тілом, це розповів Геннадій Лянго.

Зміна функцій мозку

Разом із нашим організмом старіє і наш мозок. Це помічає багато хто.

Вікові зміни, що відбуваються з деякими функціями мозку, багато хто починає помічати після 50 років. Але якщо ваша робота творча і ви ведете здоровий спосіб життя, то у вас більше шансів мати “світлу” голову та у літньому віці.

Вчені говорять про те, що призупинити вікові зміни функцій мозку можна середземноморською дієтою. Як ви знаєте, ця дієта багата на фрукти, овочі та корисні жири. Тому зверніть на це особливу увагу.

Погіршення слуху

Близько 40% людей старше 50 років мають різні проблеми зі слухом. Ці проблеми зі здоров’ям можуть бути зумовлені генами, підвищеним артеріальним тиском, розвитком метаболічного синдрому. Отже, варто перевірити слуху.

Крихкі кістки

Якщо ваш раціон містить мало кальцію та вітаміну Д, то ваші кістки можуть і до 50-річного віку втратити запас міцності. Фахівці говорять про те, що жінки зі шкідливими звичками вже у 35 років можуть мати проблеми з мінеральною щільністю кісток.

Після 50 років кістки більш тендітні у жінок, ніж у чоловіків. І все тому, що так влаштований жіночий організм. Так, ви й без мене знаєте, про що я говорю. Менопауза, припливи, зниження вироблення естрогенів.

Важливо розуміти, що їжа багата на кальцій і вітаміни — це не панацея. Потрібні також фізичні навантаження, саме силові. Таке гравітаційне навантаження допоможе кісткам ставати міцнішими. Головне – підібрати для кожної людини індивідуальне фізичне навантаження.

В’ялі м’язи

Якщо м’язи не в тонусі, це буде видавати ваш вік. Особливо це помітно по руках. Щоб хоч якось покращити тонус м’язів, необхідно проводити по 2-3 силові тренування на тиждень. Для початку можна виконувати простий комплекс вправ з фітнес-гумками та легкими гантелями.

Крім фізичних навантажень, стежте за тим, щоб у кожному прийомі їжі у вас було не менше 20-25 г якісного білку. Яйця, морепродукти, нежирна яловичина, телятина, птиця – це ті продукти, які мають бути у вашому холодильнику!

Шкіра без тонусу

З віком шкіра починає втрачати важливий білок – колаген. У результаті виникають зморшки, втрачається тонус шкіри. Чим швидше відбувається цей процес, тим старшим ви виглядаєте.

Підвищити тонус шкіри вам допоможе раціон з достатнім вмістом вітаміну С та продуктами, багатими на колаген. Також не забувайте і про адекватний питний режим.

Обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом!

Джерело

Дата публікації: 16.12.2021 img Поділитися