сто гривень

Священник після служби звернувся до вірян і підняв над головою стогривневу купюру…

Ця притча - нагадування про те, що ми усі цінні. Навіть тоді, коли життєві ситуації забирають усі наші сили і зминають, наче папір.

Цю цікаву притчу про священника розповів отець Олексій Філюк. Якщо ви опинилися у складній ситуації, якщо бракує життєвих сил, якщо підступається зневіра, – прочитайте цю історію про цінність. І зможете багато переосмислити.

Притча про сто гривень

Священник закінчив службу Божу і попросив вірян затриматися на кілька хвилин у церкві. Ніхто і не помітив, коли у нього в руках з’явилося сто гривень. Священник підняв їх над головою і запитав у присутніх, хто найбільше потребує цих грошей.
Деякі люди підняли руку, що означало, що вони не проти взяти ці гроші. Священник запитав у тих, хто не підняв руки, чи їм не потрібні гроші. Люди відповіли, що гроші їм також потрібні, а руку не підняли, бо було соромно.
Тоді священник стиснув купюру у руці і вона стала трохи зім’ята. Тоді він знову спитав у людей, чи потрібні тепер їм ці гроші. Люди знову сказали, що потрібні.
Тоді священник кинув гроші на землю і наступив на них черевиком, вони стали ще й трохи брудними. Він підняв купюру і спитав, чи вона комусь потрібна. Віряни знов підтвердили своє бажання її узяти.
Тоді священник мовив:
— Дорогі мої, пам’ятайте цей урок. Незважаючи на те, що я зім’яв та замастив купюру, вона все одно вам потрібна, адже її вартість попри пошкодження так і залишилася — 100 гривень.
З людьми та ж сама історія. Буває так, що життєві ситуації забирають усі наші сили, зминають нас, ніби папір. Кидають у порох розпачу та зневіри. І як би нам погано не було, завжди варто пам’ятати, що наша цінність при цьому лишається та сама. Як би не випробовувало нас життя, ми все одно завжди будемо найціннішими для Бога і для тих людей, які нас люблять. Наша цінність визначається не тим, що ми робимо, або з ким знайомі, а тим – Хто ми є насправді.
Люди стояли приголомшені, а священник попростував до виходу і віддав купюру старенькій бабці, яка просила під церквою «на хлібчик».
— Я вважаю, що найпотрібніші, ці гроші цій бабусі, адже вона вже не може заробити собі на прожиття власною працею. Але, думаю, що і кожен з вас, теж не піде сьогодні звідси з пустими руками.
Пам’ятайте: ви усі цінні🙏❤️

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook