Зараз, коли не завжди є вода і світло та просто можливість вчасно помити голову, дедалі більшої популярності набуває сухий шампунь. Він дозволяє освіжити волосся без миття – достатньо нанести трохи засобу на коси, щоб мати красиву зачіску. Ми хочемо розповісти про плюси і мінуси використання сухого шампунь, а також поради, як його вибрати відповідно до свого типу волосся і як правильно користуватися.
Сухий шампунь: плюси і мінуси
Суть дії сухого шампуню грунтується на абсорбації себуму – секрету, який виділяють сальні залози шкіри голови. Завдяки натуральним інгредієнтам (борошно, крохмаль, камедь, біла глина тощо) сухий шампунь вбирає зайвий жир і волосся набуває свіжого вигляду.
Використання сухого шампуню має низку переваг:
- його просто використовувати, можна взяти з собою у дорогу (у подорож чи відрядження), в лікарню або просто скористатися вдома, коли немає можливості помити голову;
- підходить жінкам і чоловікам;
- стане у пригоді людям із жирним волоссям: можна буде рідше мити голову;
- сухий шампунь безпечний та екологічний, не шкодить волоссю та шкірі голови;
- зручний у застосуванні: буває у вигляді спрею та порошку, тому можна обрати зручний для себе формат;
- дозволяє швидко прибрати віск або гель з волосся;
- додає волоссю додаткового об’єму.
Серед мінусів сухого шампуню (якщо можна це вважати мінусом) – ним не можна повноцінно замінити миття голови і постійно ним користуватися. Застосовувати сухий шампунь можна не частіше, як два рази на тиждень. Інакше є ризик того, що волосся буде сильніше жирніти, і доведеться мити голову частіше. Ще одна небезпека від надмірного використання – закупорювання сальних залоз у шкірі голови. Оптимальний варіант – чергувати сухий шампунь і і миття голови або використовувати засіб лише за потреби, як виняток з правила.
- Вітаміни для волосся: для росту, густини, від випадіння
Як вибрати сухий шампунь
Сухий шампунь буває двох видів: у вигляді порошку та спрею. Кожен з них має свої особливості.
Шампунь-порошок нагадує дитячу присипку, недорогий та економний. Але треба призвичаїтися ним користуватися. Волосся потрібно розділяти на проділи та акуратно припудрювати порошком. Потім причесатися гребінцем із рідкими зубцями.
Шампунь-спрей зручніше наносити, адже він рівномірно розпорошується у вигляді аерозолю, тому простіше контролювати його дозування. Перед використанням спрею балончик треба ретельно потрусити.
Хай який сухий шампунь ви оберете, зважайте на його колір. Якщо у вас темне волосся, білий сухий шампунь може залишати білий сухий осад.
Наносити сухий шампунь потрібно на корені волосся, розділивши його на пасма. Далі залишити на кілька хвилин, а потім помасувати шкіру голови та причесатися.
Обираючи сухий шампунь, зверніть увагу на рейтинги виробника та відгуки.