Спортивні вітаміни: як уникнути дефіциту необхідних речовин

Щоб зрозуміти, яких вітамінів та мінералів не вистачає в організмі, найкраще здати аналізи. Вибираючи вітаміни та мінерали, потрібно звернути увагу на спосіб життя, наявність та кількість навантажень, харчування та загальний стан організму.

Спортсмени пред’являють підвищені вимоги до зовнішнього вигляду та якості тіла, їх організми регулярно піддаються серйозному фізичному та психічному навантаженню. При такому енерговитратному способі життя потреба людини у вітамінах, мікро- та макроелементах збільшується.

Зараз магазини спортпіту пропонують таку кількість вітамінів і мінералів для спортсменів, що зорієнтуватися непросто. На https://muscle.ua/vitamini-dlya-sportsmeniv/ зібрано найширший асортимент таких товарів. Які з них вибрати, на що вони впливають та навіщо взагалі потрібні?

Спортивні вітаміни: особливості вибору

При невисокій фізичній активності (не більше трьох тренувань на тиждень тривалістю менше години) підійдуть вітаміни, що поповнюють 20-60% добової норми. Людям, які потрапляють до цієї категорії, рекомендується пити полівітаміни тільки при нераціональному харчуванні, у період жорсткої дієти, у міжсезоння та під час реабілітації після захворювань.

Щоб зрозуміти, яких вітамінів та мінералів не вистачає в організмі, найкраще здати аналізи. Вибираючи вітаміни та мінерали, потрібно звернути увагу на спосіб життя, наявність та кількість навантажень, харчування та загальний стан організму (наприклад, втома, зниження імунітету).

При високих фізичних навантаженнях слід вибирати спортивні добавки, які обов’язково входять такі види вітамінів:

  • вітамін B12 бере участь у сотнях невеликих, але важливих процесів в організмі. Цей вітамін відіграє велику роль у синтезі ДНК та нервових клітин. Однією з його головних функцій є вироблення червоних кров’яних тілець, які відповідають за доставку кисню до м’язів. Спортсменам особливо важливо підтримувати оптимальний рівень цієї речовини в організмі;
  • холін та жиророзчинні вітаміни А, С та Е діють як антиоксиданти, оберігаючи клітинні мембрани від окислення. Крім того, ретинол і токоферол виступають як обов’язкові спортивні вітаміни для чоловіків та жінок, які дбають про збереження репродуктивної функції. В іншому випадку в період тренінгу може припинитися сперматогенез та дозрівання яйцеклітин;
  • вітамін РР бере участь в окислювальних реакціях організму, регулює рівень холестерину в крові, це корисно для людей, які бажають схуднути;
  • вітамін В1 бере участь в активному насиченні клітин організму киснем, а також утворенні червоних кров’яних тілець.

Спортивні вітаміни – чому це важливо

Насправді через різні причини. Так, є комплекси та окремі біодобавки, які підібрані та збалансовані таким чином, щоб спортсмени будь-якого рівня підготовки могли отримати необхідні мікроелементи для підтримки загального стану здоров’я, а також для зміцнення імунітету, підвищення витривалості, живлення м’язової, кісткової чи хрящової тканини. Спортсмен може скаржитися на часті застудні захворювання, якщо раніше такого не наголошував.

Вітаміни при занятті спортом приймати дуже бажано. Наприклад, вітамін Д сприяє підвищенню витривалості та допомагає швидше сформувати здоровий м’язовий корсет.

Також спортсмени часто зазнають підвищених навантажень на імунну систему, і вітамін C відіграє тут ключову роль. Цей потужний антиоксидант захищає клітини від пошкоджень, прискорює загоєння травм та зменшує запальні процеси.

Нестача вітамінів та мікроелементів призводить до зниження працездатності спортсмена та до ряду патологічних станів. Виражений дефіцит призводить до проблем, які можуть мати значно серйозніший характер: переломи (стрес-переломи – при дефіциті вітаміну D, кальцію, фосфору), порушення ритму серця (калій, магній), судоми (магній, кальцій), кардіопатії (залізо, мідь) та багато іншого.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook