наркоз

Сон, що рятує життя: як пережити наркоз

Проблеми й ускладнення після наркозу виникають здебільшого через брак кваліфікації лікаря або замовчування своєї історії пацієнтом, - каже анестезіолог.

Про наркоз, історію його винайдення та які вибрати анестезіолога, якому можна довіряти, розповідає лікар-анестезіолог Павло Сільковський:

“Завдяки Томасові Мортону з 1846 року пацієнти мають можливість отримувати хірургічну допомогу у стані медикаментозного сну. Дуже цікаво, що Мортон був американським дантистом і хірургом. Так трапилося, що він же став ще й першим анестезіологом. Наркоз уперше застосували саме у стоматології.

Був страх заснути і не прокинутися

А потім був справжній прорив. Наркоз почали практикувати всюди. Проводили його люди без відповідної освіти, фаху й досвіду. Препарати були токсичними, дози – невизначеними. І почалися серйозні проблеми. Існував страх заснути і не прокинутися, з’явилася боязнь мати ускладнення. Світом поповзли міфи і чутки. Застосування наркозу пішло на спад. А в стоматології, особливо нашій, на деякий час про нього забули.

І все ж проблеми й ускладнення після наркозу виникають здебільшого через брак кваліфікації лікаря або замовчування своєї історії пацієнтом.

Саме тому для зниження можливих ускладнень перед операцією потрібно розказати анестезіологу всю свою медичну історію. Це допоможе йому підібрати саме те, що буде для пацієнта найбільш безпечним. І в цьому полягає майстерність лікаря.

У США, наприклад, такому фаховому анестезіологу платять понад 1000 доларів за одну робочу зміну, що є найвищою зарплатою серед усіх медичних спеціальностей.

Перший випадок наркозу згадується у Біблії

А взагалі наркоз – дуже класна штука. І першим у світі його застосував навіть не Мортон, а Господь Бог, коли творив Єву з ребра Адама. Ось як про це пише Біблія: «Тоді Господь Бог навів глибокий сон на чоловіка, і коли він заснув, узяв одне з його ребер і затулив те місце тілом. Потім із ребра, що його взяв від чоловіка, утворив Господь Бог жінку і привів її до чоловіка».

Якщо сам Бог вирішив, що складні і болючі операції потрібно робити уві сні, то хто з людей може більш авторитетно довести, що це не так? А для того, щоб уникнути стресу, шукайте лікаря, якому можна довіритися (не так, як Богу, але хоча б приблизно), наполегливо просіть, аби він використовував найкращі препарати, що є в наявності, й будьте відвертими, як на сповіді перед Всевишнім. І все буде добре. Адам після наркозу радів і був задоволеним результатом операції”.

 З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook