Сьогодні незвичайне свято – Варвари. У цієї святої просять про жіноче щастя і здоров’я дітей

17 грудня усі православні вшановують пам'ять святої Варвари. Її вважають покровителькою моряків, військових, шахтарів, ремісників, торговців і мандрівників. А ще їй моляться усі жінки про сокровенне.

Чому Варвару вважають святою

Варвара народилася в місті Іліополь, в сім’ї де рано загинула мати, а батько був язичником. Коли він помітив, що Варвара стала християнкою, то передав її під суд місцевої влади.

Варвару довго катували, але коли вона прокинулась, на тілі не було жодного сліду. Імператор був розгніваний та наказав батьку вбити Варвару мечем.

Так вона і загинула від руки свого батька, не зрадивши віри. Наразі, мощі святої перебувають у Києві у соборі святого Володимира.

Про що просять у Варвари

Перед її іконою моляться про жіноче щастя, вдале і швидке заміжжя, про вагітність, захист від раптової смерті, зцілення від хвороб, здоров’я дітей, захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух. 

Традиційно 17 грудня готували вареники з маком, а також варили ритуальну кашу, яку залишали в котлі на ніч і за шкірою зверху судили про добробут в родині і майбутній врожай.

Молитва до святої Варвари – заступниці жінок. 17 грудня можна вимолити бажане

  • У цей день не можна прати, білити, місити глину – це вважається гріхом.
  • Не можна прясти і займатися домашніми справами.
  • Без особливої потреби не виходьте ввечері з дому.
  • Намагайтеся не лихословити і ні з ким не сваритися.
  • Хто проспить на Варвари, буде сонливим весь рік.
  • Водночас дозволяється вишивати, оскільки, за легендою, свята була вмілою рукодільницею і вишила ризи самому Ісусові.

Давня традиція – ворожити на Варвари

На Варвари наші предки традиційно прогнозували долю за гілочками квітучої вишні або іншого фруктового дерева. У ніч перед святом зрізали гілочку з дерева і ставили її у воду. Якщо до Різдва на ній розпустяться квіти, то все задумане збудеться і успіх прийде до всіх мешканців будинку. Це також вказало на швидкий шлюб дівчини. Крім того, за кількістю квіток на гілці визначали кількість урожаю в майбутньому році.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook