Сьогодні більшість мешканців столиці прокинулася від запаху диму. За повідомленнями ДСНС, це – смог. Смог – один із видів забруднення повітря. Він може бути особливо небезпечним для вразливих груп населення: дітей, осіб літнього віку і тих, хто має хронічні захворювання органів дихання та серцево-судинної системи.
За даними ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», у повітрі зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації сірчистого ангідриду та оксиду вуглецю. За результатами додаткових досліджень атмосферного повітря перевищення зафіксовано в Оболонському, Деснянському та Подільському районах міста Києва:
- сірчистий ангідрид 0,52-0,64 мг/куб.м (норма 0,5 мг/куб.м);
- оксид вуглецю на рівні 5,3-6,3 мг/куб.м (норма 5,0 мг/куб.м).
До покращення ситуації та захисту здоров’я рекомендується:
- мінімізувати перебування на вулиці;
- пити більше води;
- не відкривати вікна та, в разі наявності, увімкнути очищувач повітря.
Нагадаємо, гранично допустимі концентрації встановлені наказом МОЗ України від 10.05.2024 №813 «Про затвердження державних медико-санітарними нормативів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».
Як захиститися від негативного впливу смогу?
- Стежте за оголошеннями та прогнозом офіційних органів влади щодо якості повітря. Якщо ситуація не сприятлива, залишайтеся вдома і зачиніть вікна.
- Якщо ж вам потрібно вийти на вулицю, наприклад, попрямувати в укриття, вдягніть захисні окуляри і маску/респіратор.
- Проводьте вологе прибирання щонайменше раз на добу.
- Уникайте надмірної фізичної активності в умовах смогу.
- Відмовтеся від провітрювання квартири.
- За можливості пийте багато чистої води.
- Якщо ви виходили на вулицю, не забудьте прийняти душ.
- Першими ознаками негативного впливу смогу можуть бути першіння в горлі, подразнення слизових носа, очей, утруднене дихання. Якщо ви відчули ознаки отруєння шкідливими газами, прополощіть горло сольовим розчином. У разі погіршення стану зверніться до лікаря.
- Якщо ви маєте захворювання органів дихальної системи, піклуйтеся про те, щоб у вас із собою завжди були необхідні ліки.
Post Views: 34