Смішна правда про те, як господині на Галичині готують святкові страви

СВЄТА - деінде то означає жіноче ім'я. Але тілько не на Галичині. Бо свєта у нас - це масштабне дійство, що об'єднує родину у підготовці. І аж потім, як лишуться сили і здоровля, - споживанні тих наїдків і наріканні, шо треба на другий рік готувати менше...
СВЄТА – деінде то означає жіноче ім’я. Але тілько не на Галичині. Бо свєта у нас – це масштабне дійство, що об’єднує родину в прибиранні, готуванні, в чергах чеканні, купуванні, випіканні, прикрашанні, з сусідами змаганні, ще одному прибиранні. І аж потім, як лишуться сили і здоровля, – споживанні тих наїдків і наріканні, шо треба на другий рік готувати менше.
Не кожне свято – то свєто. Свєт є йно три види: Різдвєні, Великодні і храмовий празник. Би мали час перевести подих і зачинати ”готувати менше” з новими силами.
ПЛЯЦКИ – свєткова валюта. Традиційна галицька випічка, на фоні якої торти – то пародія. Пляцків має бути різних і більше, ніж голубців в банєку: з вишнею, маком, сиром, маком і сиром докупи, курагов, ябками, кісільом, халвов, ружою, галяретков, горіхами і арахісом.
Пляцки їдят на свєта, дают родичам додому і ховают в морозилку, (як часом хтось прийде, а в хаті ніц не буде). Але кожна справжня галицька господиня знає, шо найліпший кусок має взяти на роботу, би показати, що вона дійсно справжня галицька господиня. При тім неодмінно примовляти: “Та йой, во на скору руку заколотила”.
НІЦ – особливий вид меню, в яке входять холодець, голубці, кишка, росіл з налисниками, смажена риба, печінковий торт, пару салатів і пляцків. Готують ”ніц”, коли не чекають на свєта гостей. Звідси походять черги в магазинах і ”нема місця” в холодильниках. За животи мовчу.
Отож, най ваше ”ніц” вам файно смакує і ще сі лише, би кинути в морозилку!
Автор тексту: Зоряна Дзера

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook