Смачніше за сало – тільки сало! 7 найсмачніших рецептів засолювання і закусок із сала

Французи відомі тим, що їдять жаб, англійці - вівсянку, німці - копчені сардельки, а українці - сало. І коли після чарчини холодної горілки кладемо у рот цей делікатес, підсмалений хроном чи часником, щиро співчуваємо усім іншим народам, бо вони не мають у своєму раціоні сала. Це не просто смачний продукт - це українська реліквія та невід'ємна складова нашої культури!

Кажуть, українці та сало – нероз­дільні. Проте батьківщиною цього делі­катесу є Італія. Саме там три тисячі ро­ків тому з’явилася ідея використовувати свинячий жир як дешеву і калорійну їжу для рабів, які працювали на мармуро­вих каменоломнях. Італійці приправ­ляли його спеціями – розмарином, пер­цем, анісом, часником.

Вважається, що Колумб зміг діста­тися до Америки завдяки тому, що мав у трюмах запас окостів і сала, які можуть довго зберігатися і містять багато кало­рій. Можливо, без сала Колумб не від­рив би Америку.

Багато їли сала у Середньовіччі. А ще з нього робили свічки, при світлі яких ченці переписували книги. Так у ті часи сало допомагало розвивати куль­туру.

В Україні домашні свині з’явилися ще у VI тисячолітті до н. е. До слова, свиня була культовою твариною – її ікла, при­крашені різьбленням, носили як обере­ги. Нині сало разом із борщем, голубця­ми та варениками є візитівкою України. Це не просто смачний продукт – це українська реліквія та невід’ємна складова нашої культури!

САЛО «У РОЗСОЛІ»

2 кг сала, розсіл: 5 скл. води, 1 скл. солі.

Розсіл закип’ятити, остудити до кім­натної температури. Порізати сало не­великими шматками (щоб зручно було діставати) й укласти нещільно (!) у три­літрову банку. Додати між шарами 3-5 лаврових листків, чорний перець го­рошком, 5-8 зубців часнику. Залити роз­солом, прикрити нещільно кришкою. Тиждень тримати в кімнаті, потім вине­сти на холод. Сало не старіє, не жовтіє і довго зберігається, має чудовий смак.

САЛО «ГОСТРЕ»

Для розсолу: 7 скл. води, 1 скл. солі, жменя лушпиння цибулі. Сало, спеції.

Кип’ятити розсіл 5 хв. Покласти в нього сало (щоб вода повністю покри­вала). Кип’ятити 10-20 хв. Залишити на добу в розсолі. Вийняти, дати стек­ти воді. Натерти часником і червоним перцем. Покласти в холодильник, ба­жано в морозилку.

САЛО «АРОМАТНЕ»

1,2 кг сала, 6 лаврових листків, 5 головок часнику, 150 г солі, 20 г чорно­го перцю.

Зробити у салі глибокі надрізи, по­солити, поперчити, намастити вичав­леним часником, посипати подрібне­ним лавровим листям. Загорнути у харчову плівку, залишити на ніч у кім­наті, а потім перекласти на три доби у холодильник. Сало готове. Можна збе­рігати у морозильці.

САЛО «ТУРИСТИЧНЕ»

0,5 кг сала, 3-4 зубці часнику, 1 го­стрий перець або 0,5-1 ч. ложка чорно­го або червоного, сіль, можна додати петрушку і кріп.

Двічі перемолоти всі складники, посолити до смаку. Зберігати в холо­дильнику. Щоб взяти з собою в доро­гу, можна згорнути сало ковбаскою, за­морозити, відрізати шматочками. Або наповнити ним півлітрову пет-пляшку і вичавлювати на хліб.

САЛО «НА РИБАЛКУ»

Сало розділити на шматки 5×10 см, надрізати у кількох місцях, щедро на­терти сіллю і поставити в духовку. Що­йно сало почне плавитися, відрахува­ти 5 хв і вимкнути духовку. Через 10 хв сало вийняти. Натерти товченим час­ником, перцем, куркумою, загорнути у пергамент, покласти у торбинку і в хо­лодильник на ніч. Зранку воно буде готове.

САЛО «У ШОКОЛАДІ»

Сало без прошарку м’яса порізати тоненькими пластинками. Злегка від­бити, змастити розтопленим гірким шоколадом, посипати посіченими во­лоськими горіхами. Скрутити рулет­ками і підморозити. При подачі ру­летки порізати кільцями і посипати горіхами.

«ЗАКУСОЧНИЙ РУЛЕТ» ІЗ САЛА

Сало порізати пластами завтовш­ки 0,5 см, відбити з двох боків. Посо­лити, поперчити, посипати спеціями, натерти вичавленим часником, мож­на посипати посіченою зеленню. Туго загорнути рулетом, перев’язати нитка­ми, загорнути харчовою плівкою. Ви­тримати добу в холодильнику, а потім можна покласти в морозилку.


Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook