Свято наближається: як вибрати свіжу червону рибу без барвників та антибіотиків

Червона риба – продукт недешевий, але до святкового столу багато хто намагається придбати її обов’язково. Тим паче, що така риба не лише смачна, але і корисна. Як не викинути гроші на вітер та не купити зіпсований продукт, вам допоможуть ці поради. Обов’язково збережіть собі!

Важко уявити святковий стіл без червоної риби. Її немає в щоденному раціоні більшості людей, але під час святкувань хочеться поласувати смачним і корисним продуктом. Крім цього, риба є справжньою окрасою столу, і відразу ж притягує до себе погляди.

Щоб застілля залишило після себе лише приємні спогади, до вибору червоної риби потрібно підійти відповідально. Адже риба – це такий продукт, де  потрібно уважно стежити за терміном придатності. Якщо вжити  прострочену рибу, то це може спричинити серйозне отруєння, яке доведеться довго лікувати.

Упаковка

При купівлі риби, в першу чергу, варто звернути увагу на зовнішній вигляд упаковки. Вона повинна бути цілісною і неушкодженою. У випадку з вакуумною упаковкою всередині не може бути бульбашок або рідини.

Плавники

На рибних фермах рибу годують спеціальними гормональними кормами. У таких умовах риба моментально набирає вагу. Тому при покупці уважно огляньте рибу. Та риба, яку виростили на гормонах – з маленькими плавниками. Риба, яка виросла на натуральних кормах, – з довгими плавниками і менша за розмірами.

Колір

Колір м’яса риби залежить від породи, наприклад, червоний лосось має насичений, майже неприродний, яскравий червоно-помаранчевий колір, форель ж, навпаки, має ніжний кораловий відтінок.

Також колір філе залежить від умов вирощування риби, в диких умовах він більш насичений, на фермах – більш блідий через годування синтетичним кормом. Тому зверніть увагу на колір м’яса. Фарбоване залишить червоний слід на білій серветці.

Якщо філе риби попсувалося, то його забарвлюють звичайним харчовим барвником. Виробники користуються поширеною, проте хибною  думкою, що яскравішим є колір риби, то вона якісніша, і продовжують фарбувати її. Не варто думати, що якщо рибу фарбують харчовими барвниками, шкоди ніякої не буде. Адже навіть харчові барвники можуть спровокувати захворювання печінки, нирок, викликати алергію.

Запах

Головне – він має бути. Адже повна відсутність рибного аромату свідчить про те, що продукт могли вимочити в воді з оцтом (аби забезпечити «другу свіжість»). Запах має бути приємним і природним.

Якщо запах червоної риби надто хімічний – її готували за допомогою рідкого диму, він не заборонений законом. Та в якісної риби повинен бути легкий аромат деревного диму.

Пружність

М’якоть філе і зріз стейка мають залишатися щільними під час натискання, без слідів і вм’ятин. Якщо філе пухке, то риба заморожували. І краще таку рибу не брати. Якщо на поверхні утворився білий слиз, такий продукт не можна вживати, він зіпсований. Філе, напхане хімікатами, має гладеньку білу поверхню. Таку рибу не купуйте, адже поліфосфати викликають набряки і хвороби серця

Після покупки солону і копчену рибу не можна заморожувати, тому що після розморожування вона втратить смак та корисні властивості. Після відкриття вакуумної упаковки рибу можна зберігати в холодильнику протягом доби.

Зябра

В охолодженого лосося зябра повинні бути яскраво-червоного кольору, а у свіжомороженого блідо-рожеві.  Якщо ж зябра білі, сіруваті або зелені – таку рибу купувати не можна. На зрізі філе повинні бути видні світліші прожилки.

Нарізку з червоної риби краще взагалі не брати. Адже туди йде риба низького сорту, по суті, обрізки. Ця риба ні за смаковими властивостями, ні за складом не є корисною. У неї обов’язково додають консервант – бензойну кислоту, яка може спровокувати розвиток алергії, астми і навіть раку.

Склад

При виборі делікатесної риби до святкового столу обов’язково прочитайте на упаковці склад. Добросовісний виробник, крім риби, солі, спецій, олії і дозволеного консерванту Е211, не застосовує більше ніяких хімічних речовин. Їх додавання загрожує негативними наслідками для здоров’я споживача, які можуть проявитися з часом.

Марка

Червона риба в Україні представлена різними торговими марками. Щоб не загубитися у величезній кількості видів і сортів, найкраще замовити червону рибу у виробника, який працює на ринку не перший рік і знає про даний продукт все.

Не слід купувати рибу з етикеткою, так як термін придатності на етикетці може бути не достовірним, етикетки легко змінюються. Віддавайте перевагу продуктам з штампами про період реалізації.

Свідченням якості риби є такі документи, як висновок санітарно-гігієнічної експертизи, якісне посвідчення, декларація про відповідність. Також на упакуванні виробник повинен вказати кінцеву дату споживання «Вжити до» чи дату виготовлення та строк придатності, гранично-допустимий відхил від номінальної кількості, назву та повну адресу і телефон виробника, адресу потужностей (об’єкта) виробництва, номер партії виробництва, маса нетто.

Відмовтеся від придбання продукту в місцях з сумнівною репутацією. Торгові точки, які можуть надати сертифікат якості, знизять ризик придбання неякісного або несвіжого продукту.

І головне – купуйте рибу і морепродукти лише в магазинах, які варті довіри. Смачного!

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook