Здоров'я та краса Консультація лікаря

Скільки води треба випивати і як привчитися достатньо пити

Чому мало пити води – шкідливо, як вирахувати свою норму і привчитися щодня її випивати, розповідає лікар

МАЛО ПИТИ – СОБІ ШКОДИТИ

«Недостатнє надходження в організм води стає причиною виникнення багатьох захворювань», – розповідає лікар-натуропат Ольга БАЙТУРІНА.

Фахівець пояснює: “Річ у тому, що клітини нашого тіла вміщують від 60 до 90% води. Найбільш насичені водою клітини мозку та кишкового тракту.

Вода використовується організмом для підтримки всіх його функцій. З водою у кожну кліпну надходять поживні речовини і з водою із них вимиваються шлаки. Тому мало пити – собі шкодити”.

СКІЛЬКИ ВОДИ ТРЕБА ВИПИВАТИ

Щоб дізнатися, скільки води треба випивати на день, скористайтеся формулою: свою вагу у кілограмах поділіть на 20 – це й буде ваша щоденна норма (в літрах).

Врахуйте, що рідина потрапляє в організм і за рахунок спожитої їжі, і за рахунок метаболічних процесів, отже, в чистому вигляді потрібно споживати десь 5–6 склянок води.

Якщо води в організмі достатньо, то сеча майже не має забарвлення. Ознакою нестачі води в організмі є темно-жовтий колір сечі і різкий її запах.

ЯК ПРИВЧИТИСЯ ПИТИ ВОДУ

«Вранці, як тільки ви встали з ліжка, варто випити 1–2 склянки води, краще теплої, – радить лікар. – Перед обідом і вечерею потрібно випивати по 1 склянці води не пізніше, ніж за 20 хв до їди.

Після прийому їжі рідину можна пити через годину-півтори. Не слід пити рідину під час їди. Змініть режим споживання води – і ви переконаєтеся, що ваше самопочуття значно поліпшилося».

Дата публікації: 16.06.2018 img Поділитися