З урахуванням важливості надходження в організм достатньої кількості води в будь-якому віці, привчати дитину до культури пиття треба починати з раннього віку. Не слід замінювати чисту воду компотом або соком, тим більше магазинним з пакета. Смакові звички починають формуватися у малюка вже з перших місяців після народження. Причому пити він повинен добре очищену рідину. Це може бути бутельована вода, вироблена професіоналами. Наприклад, одесити можуть скористатися послугами компанії WaterClub, замовляючи воду на сайті https://waterclub.od.ua/.
Скільки повинні пити немовлята і діти молодшого дошкільного віку
Щоб у старшому віці маленька, а потім і доросла людина дотримувалася правильного питного режиму, цю звичку треба розвивати вже з самого раннього дитинства. З урахуванням того, що основним видом рідини, що надходить в організм новонародженого і в перший рік життя є молоко грудне або у вигляді сумішей, він не потребує великої кількості води. Маленькій людині досить 100-200 мл.
Існує думка, що малюка на грудному вигодовуванні взагалі не треба допоювати, оскільки материнське молоко містить всі необхідні для росту і розвитку немовляти елементи. Але такі рекомендації стосуються тільки перших 28 днів життя. Надалі, особливо починаючи з другого року, малюкові треба пропонувати воду. Ваша справа запропонувати, а дитина вже сама розбереться, потребує вона додаткової рідини в цей момент чи ні. Пропонувати воду треба досить часто у випадку з високою температурою повітря на вулиці або в квартирі.
Питний режим для дітей молодшого шкільного віку та підлітків
Коли дитина досягає дворічного віку і аж до 7 років вона вже повинна випивати близько 1-1,5 л чистої води. В 7-12 років добову норму треба підняти до 2 літрів. Для підлітків необхідна така ж кількість рідини, як і для дорослої людини. Розраховується вона за формулою: 30 мл чистої води на кожен кілограм маси дитини. У дуже активних дітей, як і тих, хто займається спортом, ця норма збільшується до показника, достатнього для поповнення запасів рідини в організмі. Слід мати на увазі, що мова йде тільки про чисту питну воду без урахування рідини, що надходить в організм з іншими видами напоїв і їжею.
Як бачите, правила дуже прості. Їх виконання є можливим в кожній родині без докладання особливих зусиль. Головне – зробити своєчасне споживання потрібної кількості рідини звичкою. Дитина, коли підросте, сама повинна задовольняти свої потреби у воді без постійного нагадування дорослих. Їх завдання – подбати про постійну наявність в будинку якісної питної води, без якої неможливий повноцінний ріст і правильний розвиток вашого чада.
Яку воду давати дітям
Головним критерієм, який слід обов’язково враховувати при виборі води для дітей будь-якого віку, – це її якість. Відразу ж слід відкинути ідею з кип’яченою рідиною, оскільки користі від неї немає ніякої. Адже при тепловій обробці знищуються не тільки бактерії і мікроби, а й відбувається випадання солей. А це для дитячого організму не приносить нічого, крім шкоди. Тому фахівці пропонують вибрати один з трьох варіантів води:
- бутельовану (тільки від перевірених виробників);
- дитячу з аптеки або спеціалізованого відділу супермаркету;
- фільтровану в домашніх умовах з використанням фільтрів зворотного осмосу.
Найменшим членам сім’ї краще давати воду з позначкою «Дитяча». За складом від «дорослої» рідини вона особливо не відрізняється. Просто при приготуванні проходить більш ретельний контроль якості і дотримання санітарно-гігієнічних норм.