Скажи це, якщо хочеш щасливу сім’ю

Ось кілька речей, щоб краще порозумітися.

Знаєте анекдот про жінку в космосі? „— Х’юстон, у нас проблеми. — Які проблеми? — ЗДОГАДАЙСЯ“. Я використовую увесь спектр невербального спілкування, але іноді мені складно точно пояснити свої потреби, очікування, страхи. Хоча я знаю, що всім було б краще, якби я просто сказала, що маю на увазі.

Обійми мене

Пам’ятаю сцену: дівчина пригорталася все ближче і ближче, шепчучи зніяковіло: „мені холодно…“. Він натомість відповідає: „То вдягни кофтину“. Якщо вона сказала б „обійми мене“, то обійняв би. Так, він вирішив її проблему, хоча дівчина просто хотіла фізичної близькості. Обійми допомагають завжди.

Завтра мій день народження

Але він забуде. Він пам’ятає безліч інших речей, якими ти не засмічуєш собі голову, але дати днів народження — ні, часто навіть власне. Замість того, щоб гірко себе гризти, що й цього року забуде, краще просто запам’ятати шлях і сказати про те, як хочете святкувати.

Я боюся

Дуже часто приховую перед ним свої страхи, щоб не розповідати йому про свої переживання. Хоча це цінна інформація, щоб пізнати один одного. Говорячи про свої проблеми, даєш йому шанс допомогти і зрозуміти твою поведінку, чи навіть захистити від якогось страху.

Тут і зараз

Чітко висловлюй свої сексуальні бажання і потреби. По-перше, так уникнете взаємного розчарування, по-друге, маєте можливість побудувати власний мікросвіт, по-третє, прагнення досконалості ніколи не закінчується, тому мусите багато практикувати та обговорювати.

Не роби так

Знаю, що хотів якнайкраще, знаю, що не мав наміру мене образити. Наприклад, запросив колегу на каву і не задзвонив, щоб попередити, тож він прийшов несподівано, коли вдома неприбрано. Звичайно, можеш нарікати на себе, бо ставиш надто високі вимоги до чистоти в будинку, а можеш чітко сказати: „Не роби цього. Я не люблю незаплановані візити. Наступного разу попередь мене завчасу“. Будь переконана, що надалі він не робитиме цього.

Не говори так

То повинен був бути комплімент, чи це був жарт, чи, врешті, він не мав на увазі щось таке. Та якщо не скажеш: „Це мені неприємно мені / не смішно / не говори так“ — то, є великий шанс, що знову почуєш це. І в тобі будуть наростати роздратування і образи.

Хочу це

Не говориш про свої мрії, як і про побоювання та переживання, щоб його не стресувати (особливо, якщо їх реалізація вимагає фінансових витрат). І це — помилка: мрії багато говорять про тебе. Крім того, цілком можливо, що багато бажань і прагнень у вас — спільні, або, що не менш важливо, — повністю суперечать один одному. Зрештою, ви повинні знати про це.

Мені подобається це

Якщо тобі подобається щось, що він зробив, приніс, купив, сказав — маєш сказати про це. Навіть якщо це та ж сама суботня кава в ліжко — подякуй йому. Тебе теж втішить його вдячність за звичайні, повсякденні речі.

У нас є проблема

Борги, хвороба, шкільні негаразди дітей, проблеми на роботі… Це їсть тобі нерви і краде спокій, але тобі здається, що можеш впораєшся самотужки, або переконана, що це з твоєї вини чи недбальства. Можеш заприсягтися, що поводишся абсолютно нормально, але це не так. Той, хто поруч, кожним нервом відчуває, що щось не так. А через те, що не знає, що відбувається, мусить здогадуватися, і може вигадати найгірше. Якщо скажеш йому, — ймовірно, видихне з полегшенням, що проблема тільки в цьому. І ви разом щось придумаєте.

Основою успішних, щасливих стосунків є довіра. Одного разу ти повірила йому настільки, що пообіцяла провести з ним решту свого життя. Ось чому маєш розуміти, що краще сказати, ніж не сказати. Не зранити, не звинувачувати, не порівнювати, а ще раз просити, вибачитись і подякувати.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook