жінка

Сім порад, як перестати докоряти собі і “гризти” себе за минулі помилки

Докоряти собі і гризти себе за минулі помилки, зроблене або не зроблене, - це сильна емоція, яка може заважати жити, розвиватися і рухатися далі.

Докори схожі на привидів. Вони виникають, коли ми почуваємось пригніченими, і залишаються з нами на якийсь час — іноді на місяці, роки і навіть десятиліття. Оскільки біда справді не приходить одна, не дивно, що наша непрохана «примара» з’являється в ідеальний час, і зазвичай це відбувається тоді, коли нам нагадують про наші помилки – речі, які ми хотіли би зробити по-іншому у своєму житті.

Річ у тому, що докори сумління залишиться лише у тому випадку, якщо ми дозволимо їм це зробити. Щоб позбутися цього важкого тягаря, потрібно зрозуміти, про що ми шкодуємо у своєму житті і чому.

Як прожити життя і не сварити себе за кожен неправильний крок

1. Проаналізуйте свої минулі помилки

У кожного з нас є те, про що ми колись шкодували у своєму житті, але питання, яке слід поставити собі, полягає в тому, як довго ви несете цей тягар?
Постійне відчуття провини та докори собі негативно впливають на ментальне здоров’я, що в результаті може знизити вашу продуктивність.

Перший крок – визнати те, що ви шкодуєте про те, що робили чи не зробили. Наступним кроком буде дати можливість досліджувати ці речі.
Будьте ласкаві до себе, коли робите це. Потрібно багато мужності, щоб протистояти речам, які продовжують завдавати нам болю, почуття провини та страждання.

Живіть просто – просто живіть теперішнім моментом

2. Поговоріть із собою

Це не повинно бути самозвинувачення. Потрібно виявити, що працює проти вас. У того, про що ми шкодуємо в житті, є прихований корінь і його виявлення може допомогти внести більше ясності.

3. Знайдіть джерело, корінь проблеми

Ми відчуваємо провину та шкодуємо про зроблене або не зроблене в різних ситуаціях та обставинах нашого життя. Це може стосуватися кар’єри, стосунків або навіть того, що наші потреби відсуваються на другий план.

Ось кілька прикладів та пояснення причин:

  • Я так шкодую, що не прийняла ту пропозицію про роботу. Зараз я була би вже на високій посаді і заробляла би у рази більше.

Йдеться про докір собі через втрачену можливість. Є причина, через яку ви, можливо, не скористалися цією можливістю, коли вона була, і це може бути час, особисті причини або конкретні пріоритети, які вимагали вашої уваги на той час.

Перш за все, подивіться, чи є ви зараз тією ж людиною, якою були в той конкретний момент свого життя. Ваші цінності такі ж? Ви, як і раніше, хочете того ж, що й тоді? Який досвід ви набули, відмовившись від роботи?

Швидше за все, тоді ви були зовсім іншою людиною, ніж зараз. Як люди, ми повинні зростати та переростати старі версії самих себе. Корінь провини тут не в оплакуванні втраченої можливості, а у визнанні того, що все могло змінитись — включаючи вас.

  • Шкода, що я переїхала до нового міста. Це не те, чого я очікувала, і я не щаслива.

Очевидно, була причина, через яку ви вирішили зробити цей стрибок. Чи це було зроблено для того, щоб спробувати щось нове чи тому, що ви завжди хотіли жити у цьому конкретному місті?

Це було заради когось чи чогось? Поставте собі ці запитання, а потім подивіться, які ваші поточні потреби.

Йдеться також про життя в теперішньому, і при цьому ваша енергія зосереджена не на жалю, а на пошуку позитивних сторін того, що ви вважали негативною ситуацією.

4. Визнайте, що ви змінюєтеся

Щодня ми все більше і більше розуміємо, хто ми і чого хочемо в цьому єдиному житті, яким живемо.

Найбільший подарунок, який ви можете зробити собі, — визнати, що ви людина, а досконалості не існує. Вибачте себе за те, чого ви не знали, коли ухвалювали “неправильні” рішення, і не дозволяйте нічому заважати вашому зростанню з цього моменту.

Визнайте, що певні рішення було ухвалено через те, чого ви хотіли в той конкретний момент. Якщо ви шкодуєте про вчинки у минулому, це означає, що ви живете минулим, а поважати себе означає жити сьогоденням.

5. Цінуйте свій час та енергію

Наша енергія — одна з найдорожчих речей, які ми контролюємо, хоча більшість часу це може здаватися не так.

Використання інструментів тайм-менеджменту, таких як ведення списку справ та делегування домашніх справ, є корисним, але енергія виходить за рамки простої фізичної активності. У нас також є емоційна енергія.

Пам’ятайте про енергію, яку ви вкладаєте у свою фізичну роботу, у свої стосунки з партнерами, друзями та колегами, у хобі та інші повсякденні справи.

Якщо ви відчуваєте, що ваша енергія виснажується у певних аспектах вашого життя, ваша інтуїція підказує, що пора відпочити.

Виберіть один день із тижня і налаштуйтеся на те, як ви почуваєтеся в повсякденному житті:

  • Що ви насправді відчуваєте після перегляду повідомлень на телефоні після того, як прокидаєтеся?
  • Наскільки справжніми ви почуваєтеся, коли обідаєте, зависнувши над комп’ютером?
  • Що б ви відчули, якби ви подзвонили, а не відправили текстовим повідомленням своїм близьким?

Часто ми “гриземо” себе, коли нехтуємо тим, що живить нас розумово, фізично та емоційно.

Не можу розслабитися: десять причин емоційного і фізичного напруження

6. Не чекайте вихідних, щоб відпочити

Якщо ви працюєте з понеділка по п’ятницю, у п’ятницю вас може охопити відчуття полегшення. Ви радієте через наближення вихідних.

Але це може мати негативні наслідки. Зосередження всього свого особистого часу на вихідних може посилити вигоряння і натомість викликати відчуття непродуктивності. Вихідні не повинні бути 48-годинним зворотним відліком до понеділка або часом, коли потрібно скласти свій список справ.

Виділіть час щодня, щоб підживити свої сили тим, чим вам подобається займатися.

7. Ставте цілі

Дуже важливо ставити цілі – довгострокові, короткострокові, великі та маленькі. Коли ви ставите цілі та маєте чітке бачення, у вас є фокус.

Часто люди шкодують про минуле, коли опиняються “не там, де хочуть бути” в житті або коли не досягають певних цілей. Один із способів прожити життя, не докоряючи собі, – просто визначити те, чого ви хочете досягти.

Ще краще, коли ви можете бачити це щодня. Як? Візьміть ручку і папір — пора скласти список.

Маленькі веселі цілі важливі, як і великі життєві цілі. Цей список може здатися списком бажань – нехай так і буде.

Не варто недооцінювати себе та виявляти творчий підхід. Ви можете розділити свій список на такі категорії, як кар’єра та подорожі, або записувати їх за необхідності.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook