сіль на городі

Сіль, цукор і гірчиця в городі: як знищити шкідників і грибок

Що робити якщо городні хвороби і шкідники дошкуляють, а обробляти грядки хімікатами не хочеться? Вихід − використовувати сіль і цукор в городі в ролі знищувачів грибка і шкідників. До речі, гірчиця, кефір і часник теж можуть вирішити багато серйозних проблем.

Сіль для овочів

Звичайно ж, мова не йде про консервації, оскільки сіль і цукор в городі на рослинах призначені зовсім для іншого. Взяти хоча б фітофтору на томатах. Не варто поспішати лікувати її хімією. Беруть 100 грамів солі, розчиняють у літрі води — ліки готові. Щоправда, ліки виходять дещо своєрідні, зате ефективні. Сольовий розчин лікує не хворобу, а прискорює дозрівання плодів, тобто, щоб вони достигали дуже швидко, не встигнувши перетворитися в гнилі кульки.

Процедура проста, ефект настає швидко. Рослини добре обприскують сольовим розчином. Через короткий проміжок часу листя обсипається. Кущ перестає рости, помідори швиденько дозрівають, фітофтора дістатися до них не встигає. І ще, сіль і цукор в городі в даному випадку разом може і зайві, а от сама сіль на томатах є до того ж чудовим захистом від інших хвороб і шкідників.

Але це все виправлення наслідків, а профілактика надійніша. Як варіант, кущі від того ж фітофторозу обробляють ферментованим кефіром або настоєм часнику. На відро води першого потрібно 1 літр, другого — 50 грамів.

Той же буряк, без проблем теж не обходиться. Буває, що вирощуєш його, вирощуєш, а плоди і за смаком, і за розміром схожі більше на редис. Немає проблем, сіль і цукор в городі до послуг господаря. Замість хімії, посадки підживлюють сольовим розчином, на відро води півтори столової ложки солі. Але є нюанси. Перше підживлення проводять, коли рослина має 8 справжніх листочків. Друге — розчин заливають не біля самих буряків, а на відстані близько 10 сантиметрів по колу.

Цукор і гірчиця проти шкідників

Метелик-капустянка є на кожному городі, всі її знають, всі пробують боротися з нею. Оскільки хімія неприйнятна, використовують цукор. У дрібних ємностях готують густий цукровий сироп, додають трохи дріжджів і залишають на бродіння. Коли цукрова суміш почне пахнути, ємності встановлюють на городі так, щоб вони були трохи вище рослин. Метелики летять на запах, сідають «обідати» і намертво прилипають.

Ще одна городня проблема — слимаки. На сирих грядках є завжди, їдять все, до чого доповзуть. Борються з молюсками за допомогою гірчиці. Як тільки серед посадок з’явився шкідник, по городу в місцях її скупчення розсипають порошок гірчиці.

Часник — стимулятор росту

Що робити, якщо картоплі завжди збирали багато, а ні в минулому, ні в поточному році з урожаєм не склалося. Навесні відсортовані і підготовлені до посадки бульби картоплі на 8 годин замочують у розчині товченого часнику, на відро води 1 кілограм суміші. Вигода подвійна: дезінфекція картоплин і стимулювання їх росту. Як показала практика, така процедура здатна підвищити врожайність до 50%.

Якщо хтось після всього прочитаного слабо вірить, що сіль і цукор в городі здатні творити дива, значить, всі рецепти потрібно перевірити самому. Хто пробував, не ображався, але, може, комусь і не сподобається.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook