Дім Садиба

Гель для прання роблю сама. Виходить у 20 разів дешевше!

Такий гель пере і відмиває геть усе: на одязі жодних плям, а вся ванна і кухня сяє! Руки не роз’їдає і пралку не псує! А коштує у рази дешевше, ніж магазинний!

Гелем домашнього приготування мені більше подобається користуватися, ніж пральним порошком чи “капсулами”. Він руки не роз’їдає, підходить для прання светрів та верхнього одягу (де не можна використовувати порошок). А ще ним можна мити практично будь-що: сантехніку, ванну, підлогу, посуд, каструлі – все гарненько відмиває. Та й коштує не рази, а в десятки разів дешевше за куповані засоби!

Для гелю треба взяти: 75 г натурального господарського мила (можна взяти й з ефектом відбілювання), склянка харчової соди, 1,5 л води, за бажанням можна додати ефірну олію для запаху. Знадобляться ще тертка, окрема каструля та лопатка для помішування, посудина для зберігання.

Спершу потрібно натерти мило, скласти його в каструлю, залити водою. На малому вогні довести до кипіння, але не кип’ятити. Перемішувати, поки мило не розчиниться остаточно.

Зняти з вогню, додати соду. й додати соду. Якщо плануєте прати сильно забруднені речі, то 2-3 ложки харчової соди варто замінити содою кальцинованою – вона більш ефективна.

Насамкінець можна додати декілька крапель улюбленої ефірної олії. Засіб злегка остудити і перелити в ємність для зберігання. У мене – пластикові півлітрові контейнери.

Гель-порошок краще зберігати в темному прохолодному місці. До використання він готовий за тиждень, текстура гелю стане густішою.

Для прання речей достатньо три-п’ять ложок засобу влити у відділення для порошку. Гель можна використовувати і для ручного прання. Він ефективний, економічний, екологічний і просто чудовий у всіх планах.

 

Дата публікації: 11.02.2021 img Поділитися