Як розмножити орхідею з кореня, коли рослина розрослася чи скинула листя

Розмноження орхідей за допомогою кореня підходить для тих рослин, які сильно розрослися, або навпаки, захворіли, зів'яли або скинули листя. Їх не тільки можна врятувати, а й виростити цілий квітучий сад на підвіконні!

Зараз орхідеї на піку популярності. Це красива і досить невибаглива квітка, яка довго тішить пишним цвітінням. Тому часто люди мають не одну рослину, а кілька видів. Розмножують їх найчастіше дітками, які іноді з’являються на материнській рослині, або за допомогою живця з листочком.

Є ще один спосіб розмноження, менш популярний, але досить простий та ефективний, – розмноження коренем. Він найкраще підходить для тих орхідей, які сильно розрослися або захворіли (швидко зів’янули, скинули листя, але коренева система здорова і ви хочете врятувати рослину). Для розмноження таким способом підходять ті орхідеї, які мають на коренях псевдобульби.

Як розмножувати орхідею корінням

  1. Дістаньте рослину з горщика, обтрусіть коріння від субстрату, занурте у теплу воду (близько 30 ОС) на 20-30 хв.
  2. Гострим продезінфікованим ножем відріжте частину кореневища. Для розмноження підходять здорові частини кореня, які мають по дві-три псевдо бульбочки. Зауважте: з маленьких фрагментів корінців орхідея буде рости дуже довго або загинуть.
  3. Зрізи треба обробити меленою корицею або деревним попелом, щоб захистити рослину від інфікування хворобами. Залишити на кілька годин на столі, щоб коріння підсохло.
  4. Далі кожен корінець, який має по 2-3 бульби, треба посадити в окремий горщик з новим субстратом. Він має бути такий самий, як у материнської рослини – спеціальний для орхідей – зі шматочків соснової кори, кокосового волокна і торфу.
  5. Надалі треба регулярно поливати та щодня обприскувати рослини теплою водою, але не перезволожувати. Підживлювати не треба! Світло має бути розсіяним упродовж 8-10 год, температура 16-24 ОС.
  6. Якщо все зробити правильно, орхідея швидко укоріниться, почнуть з’являтися маленькі корінці, а згодом листки. Такі рослини потребують такого самого догляду, як усі інші орхідеї. До речі, вони повністю зберігають властивості материнської рослини і матимуть такі ж квіти.

Типові помилки при розмноженні коренем

  • Розмноження у несприятливий час. Найкраще це робити навесні, напочатку фази активного росту.
  • Неправильно обраний спосіб розмноження. Розмноження корінням найкраще підходить для міцних орхідей, які сильно розрослися.
  • Розмноження під час цвітіння або формування листочків. У цей час розмножувати поділом коріння заборонено.
  • Відсутність дезінфекції. Інструмент треба продезінфікувати, зрізи обов’язково обробити, а загнилі корінці видалити.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook