Цвіт липи має протизапальну, жарознижувальну, потогінну, відхаркувальну і болезаспокійливу та бактерицидну дію. Саме тому липовий чай рекомендовано пити під час застуди, ГРЗ, грипу, запаленнях верхніх дихальних шляхів, при підвищенні температури і проти кашлю.
Чай із липового цвіту сприяє виведенню токсинів з організму, знижує тиск і холестерин, прискорює виведення сечі та жовчі, сприяє відновленню організму. Протидіє загальній слабкості та депресії.
Коли і як збирати липовий цвіт, читайте тут.
Чай із цвіту липи рекомендують пити при спазмах кишківника та шлунка, гастриті, пієлонефриті, циститі, кольках, пов’язаних з каменями в нирках і жовчному міхурі. Також його п’ють при ревматизмі, захворюваннях суглобів, геморої, опіках, виразках, невралгії, невриті, клімактеричному синдромі, судинних та гіпертонічних кризах.
При стоматиті та запальних процесах у ротовій порожнині допомагає полоскання настоєм липового цвіту.
Квітки липи ефективні також для схуднення, якщо зайва вага пов’язана з набряком і застоєм рідини. Як сильний сечогінний засіб, липа виведе всю зайву рідину, а значить, об’єми тіла зменшаться.
Як готувати лимонад із липового цвіту, читайте тут
У косметології настій квітів використовують як тонік для сухої шкіри обличчя, омолодження. Також його втирають у шкіру голови для зміцнення волосяних цибулин і припинення випадіння волосся.