Щоб у садочку не хворіти

Лікарі радять батькам, які довіряють народній медицині, надто не налягати на мед, калину й малину, особливо коли дитина схильна до алергії.

Нинішні погодні сюрпризи аж ніяк не сприяють хорошому самопочуттю і дорослих, і малюків. Дедалі частіше матусі нарікають на те, що з садочка їхнє чадо приходить із кашлем, температурою тощо. Ба навіть починають сумніватися, чи варто взагалі водити малечу до ДНЗ, мовляв, усе одно, крім болячок, звідти нічого не приносять. Хоча, за статистикою, найбільше діти хворіють після вихідних, тобто інфекцію підхоплюють аж ніяк не в садочку. Туди вони її тільки приносять…

Про те, що треба робити, аби ваш малюк не захворів і мав міцний імунітет, розповідає лікар-педіатр Тамара БОЛЖЕЛАРСЬКА.

– Передусім зазначу, що найголовніше в боротьбі з грипом та ГРВІ – профілактика. Вона є двох видів – неспецифічна і специфічна. Зупинімося коротенько на кожній.

Отож, неспецифічна профілактика – це…

Різні види загартовування організму – обтирання вологим рушником, контрастний душ, прогулянки за будь-якої погоди тощо. Хоча, не забуваймо, загартовування має бути послідовним, систематичним, а не стихійним і хаотичним, – тільки тоді матимете міцний імунітет.

Збалансоване та якісне харчування, вживання полівітамінів та мінералів.

Заживання цибулі, часнику.

Аромотерапія.

Промивання носових ходів водою після прогулянки (так вимивається частина хвороботворних мікроорганізмів).

Вчасне лікування хронічних захворювань (надто якщо організм схильний до ГРВІ, ларингітів, тонзилітів тощо, які саме в цей період загострюються).

Заживання препаратів, що зміцнюють імунітет.

Дотримання усіх санітарно-гігієнічних норм у побуті й повсякденному спілкуванні.

Провітрювання, а якщо є можливість – кварцування помешкання.

Дотримання відповідного температурного режиму (хай ліпше в кімнаті буде прохолодніше, бо коли надміру гаряче – хвороботворні організми поширюються набагато інтенсивніше).

Культура спілкування з хворими (обмеження контактів, аби уникнути розповсюдження вірусу, окремий посуд, окрема кімната тощо).

Під час епідемії бажано обмежити прогулянки з дітьми у багатолюдних місцях.

Специфічна профілактика – це…

Вакцинація проти грипу (тільки після огляду лікаря!). Зауважте, що щеплення треба зробити бодай за два місяці до прогнозованої епідемії, – тільки тоді воно буде результативне.

Заживання противірусних препаратів, що їх порекомендує ваш педіатр.

Коли малюк усе ж таки захворів…

Передусім вкладіть його у ліжко й викличте лікаря, і в жодному разі не ведіть до садочка (адже не тільки ваша дитина ризикує мати ускладнення, а й може заразити інших).

Пильнуйте водний режим (давайте дитині якомога більше теплого питва).

Дотримуйтеся правильного режиму харчування.

Контролюйте температуру тіла (не на дотик, а термометром!).

Четвертого-п’ятого дня перебігу хвороби маєте викликати лікаря для повторного огляду (після ГРВІ ймовірін серйозні ускладнення).

Після хвороби в малечі має бути особливий режим (менші фізичні навантаження, посилене харчування, заживання препаратів для зміцнення організму).

Зазвичай збивають температуру в малюка, коли термометр показує 38,4°. Але це – індивідуально. Є групи дітей, що важко переносять температуру, меншу за 38°. Йдеться про малюків, які мають хвороби серця, ЦНС, схильні до судом. Тут уже батьки мають спостерігати за дитиною дуже пильно й у тому разі, коли малечу почало судомити – негайно діяти (дати жарознижувальне й терміново викликати лікаря).

Лікарі радять батькам, які довіряють народній медицині, надто не налягати на мед, калину й малину, особливо коли дитина схильна до алергії. Ліпше, вважають медики, дати малюку цибульки або часничку. А ще з цих овочів можна зробити «прикраси»: скажімо, в коробочку з-під «Кіндер-сюрпризу» покласти зубець часнику й почепити такий «кулон» малечі на шию…

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook