Найкраще зберігати крупу, макарони і борошно в скляних, керамічних або пластмасових ємностях зі щільними кришками в теплому і сухому приміщенні. Але і це не завжди допомагає: буває, що заводяться жучки і псують продукти.
• Щоб не допустити цього, куплені на вагу крупи можна прожарити. Для цього висипати рівним шаром на деко і поставити на 20 хв у гарячу духовку. Після того як охолонуть, пересипати в герметичні ємності.
• Для профілактики у ємності із фруктами можна покласти по кілька великих зубців часнику. Корисно також хоча б двічі на рік робити ретельне вологе прибирання в шафах, де зберігаєте продукти.
• Полотняні мішечки, прокип’ячені в міцному розчині солі, вважаються чудовою упаковкою для зберігання круп у домашніх умовах. Тканина не дозволяє «задихнутися» крупі, а сіль не дає комахам і цвілі проникнути всередину такого мішечка.
• Не варто викидати пакетики з силікагелем, які можна знайти в коробці з купленим взуттям. Якщо покласти їх в шафу, де зберігаються крупи, цукор і борошно, то це допоможе підтримувати мінімальну вологість цих продуктів.
• Якщо в продуктах, що зберігаються, все ж завелися жучки, щоб позбутися цих комах, потрібно покласти крупу і борошно в морозильну камеру холодильника на добу. Усі жучки вимерзнуть, і залишиться тільки промити крупу та просіяти борошно перед приготуванням каші або випічки.