Діти Сім'я

Діти і гроші. Вчимо їх товаришувати.

Змиріться з думкою, що заощаджувати дітям складно. У них немає концепції майбутнього, і вони живуть теперішнім часом . Але бережливості навчити можна.

Ставлення людини до грошей формується у дитинстві і багато в чому залежить не лише від матеріального становища родини, а й від того, чи пояснювали батьки своїм дітям основні правила матеріального світу.

10 правил, які навчать дітей поводитися з грошима

1. Коли ви витрачаєте гроші, діти спостерігають за вами. Тож розповідайте про вибір покупок вголос, демонструючи дітям, як саме їх обираєте і чому. Також проговорюйте, яке рішення було б невдалим. Так дитина зрозуміє, що ви не купуєте все, що вам хотілося б мати, натомість обираєте речі, які можете собі дозволити.

2. Регулярно давайте дітям кишенькові гроші. Це краще, ніж видавати їх кожного разу, коли вони попросять. Такий підхід дозволить малечі розраховувати свій бюджет змалечку.

До того ж ви допоможете їм зрозуміти, що цінні не гроші самі по собі, а той факт, що ви можете обирати, як ними скористатися і що купити.

3. Пов’язуйте кишенькові гроші з хатньою роботою лише тоді, коли ви готові, що вони проситимуть їх за будь-яке виконане доручення. Будьте обережними, аби не нав’язати дітям стереотип, що задоволення і винагорода завжди пов’язані з грошима. Багато досліджень демонструють, що робити добрі справи заради інших – означає отримувати більше щастя, ніж заробляючи гроші.

4. Змиріться з думкою, що заощаджувати дітям складно. У них немає розвиненої концепції майбутнього, і вони більше живуть теперішнім моментом, ніж дорослі. Тож заохочуйте їх до бережливості, однак не дивуйтеся, якщо у сина чи дочки щось не вдасться.

5. Заохочуйте дітей вивчати математику. Американські дослідники переконалися, що діти, які погано справлялися з математикою, більше хвилювалися про гроші, ніж ті, хто рахував краще і міг заощаджувати більше коштів та витрачати частину на благодійність.

6. Розповідайте дітям, де беруться гроші. Бо ж ми підходимо до дивних автоматів і виймаємо звідти стільки грошей, скільки нам потрібно. Не дивно, що вони спантеличені.

7. Коли діти дорослішають, розповідайте їм, скільки ви заробляєте, і, якщо вам вдається заощаджувати, не приховуйте, скільки ви заощадили.

8. Витрачаючи гроші на досвід, ви стаєте щасливішими, ніж коли витратили їх на речі. Ви можете порадити це дітям: повчальна і цікава подорож краща за новий телевізор.

9. Діліться з дітьми інформацією про фінанси родини і те, що ви можете чи не можете собі дозволити. Беріть податок з їхніх кишенькових грошей, наприклад, 15%. Потім голосуйте за покупки, щоб малеча бачила, як працює демократія.

10. Коли діти дорослішають, пояснюйте їм, що у житті є багато ціннішого за гроші. Нині усе більше студентів обирають університет через престижність професії, а не за покликанням. Тож дуже багато людей займаються усе життя речами, які їм не подобаються.

Дата публікації: 28.07.2018 img Поділитися