Як часто ви звертаєте увагу на власну шию? А вона ж бо чимало може розповісти про вас! Слабкі м’язи, обвисла шкіра цієї частини тіла, погодьмось, не прикрашають жінку. Певна річ, можна обв’язати шию хустиною, але влітку цей трюк не пройде.
Усі наведені нижче вправи треба виконувати повільно, аби уникнути травм.
* Вихідне положення – лежачи на животі. Руки вздовж тулуба долонями догори. Підборіддя на одному рівні з тулубом. Розслабтеся. Повільно повертайте голову праворуч, потім у вихідне положення і ліворуч, намагаючись торкнутися вухом підлоги. Повторіть не менш як 10 разів.
* Вихідне положення – сидячи чи стоячи. Зігніть шию, максимально наблизьте підборіддя до грудей, потім голову повільно повертайте за спину і якомога далі зазирніть. Розгинання робіть на вдих, відтак пауза, що дорівнює видиху, згинання на видихові. Вправу повторіть 10 разів.
* Вихідне положення – стоячи чи сидячи, покладіть на чоло долоню й тисніть на неї 10-15 секунд, зберігаючи нерухомість. Можна впертися лобом у стіну, якщо вона досить міцна. Варіанти цієї вправи: обіпріться потилицею в стіну; обіпріться лівою половиною голови, потому – правою.
* Витягніть губи трубочкою і, сильно артикулюючи, вимовляйте букви „О-У-И”. Ця вправа сприяє зміцненню широкого м’яза шиї.
* Вихідне положення – стоячи чи сидячи, голову трохи підніміть, плечі розведені. На рахунок 1 – вільно опустити голову вперед і торкнутися підборіддям грудей; на 2-3 – притиснути підборіддя до грудей; 4 – повернутися у вихідне положення. На рахунок 1 – відвести голову назад; 2-3 – легко торкнутися потилицею спини; 4 – повернутися у вихідне положення. На рахунок 1 – не опускаючи підборіддя, повернути голову ліворуч; 4 – повернутися у вихідне положення.
* Нахили голови ліворуч і праворуч з притисненим до грудей підборіддям, потім те саме з трохи піднятим підборіддям (вухом торкатися надпліччя).
* Колові рухи головою. Виконувати то в один, то в другий бік, по 2-3 рази у кожен бік. Амплітуда рухів має постійно збільшуватися.
* Сядьте по-турецьки, спина рівна, пальці рук стисніть у кулаки, покладіть їх один на одний, підборіддям упріться в кулаки, лікті стосовно тулуба розташуйте перпендикулярно. Нахиліть голову вперед, сильно опираючись на руки, що чинять спротив. Виконавши чотири нахили, опустіть руки вздовж тулуба. Відтак поверніться у вихідне положення. Робіть вдих, коли опускаєте голову після нахилу. Повторіть цю вправу 6-8 разів.
* Вихідне положення – сидячи. „Виписуйте” носом цифри від 0 до 9 і назад. Ця вправа, окрім всього, чудово тренує вестибулярний апарат.
Якщо повправляєтеся місяць, неодмінно помітите результати.