Здоров'я та краса Краса

Щоб бути завжди худими та молодими – голодуйте

Для багатьох з нас голодування (навіть одноденне) – щось на кшталт подвигу. Але це дає хороший результат. Якщо влаштовувати собі голодування раз на тиждень, то можна схуднути і мати значно молодший вигляд.

Голодування здатне допомогти в лікуванні багатьох захворювань, очистити організм і навіть зменшити біологічний вік. Вчені стверджують, що еволюційно ми пристосовані до того, щоб не їсти якийсь час.

«Голодування мені необхідно так само, як очі, воно відкриває погляд на духовний світ», – стверджував Махатма Ґанді. Ісус Христос, Мойсей, Ілля-пророк, Мохаммед голодували протягом 40 днів. Довгий час перед проясненням голодував Будда. Загальновідомо, що голодування практикують йоги.

ПОТЕНЦІЙНІ ПЕРЕВАГИ ОДНОДЕННОГО ГОЛОДУВАННЯ:

 1. Омолодження організму
 2. Зниження рівня холестерину
 3. Зміцнення здоров’я серця
 4. Позбавлення від надлишків жиру
 5. Поліпшення обміну речовин
 6. Посилене виведення токсинів
 7. Поліпшення роботи імунної системи

Правила та наслідки одноденного голодування:

Людина починає особливо цінувати їжу, коли якийсь час утримується від неї. При одноденному голодуванні оцінка споживаної їжі серйозно змінюється.

Одноденне голодування дозволяє навчитися відрізняти справжню потребу в їжі від запрограмованої звички. Якщо практикувати таку «дієту» щотижня, шлунок стискається до свого природного розміру і багато їсти уже не хочеться.

Для того, щоб добове голодування раз на тиждень принесло максимальну користь, до нього потрібно грамотно підготуватися і дотримуватись певних правил.

 1. Дієтологи радять починати голодувати вранці вихідного дня, а виходити на ранок наступного, хоча для деяких людей кращі будні дні, щоб легше втриматися від харчових спокус.
 2. За 3 дні до запланованого голодування обмежте вживання м’яса, риби, алкоголю. За 2 дні виключіть з раціону горіхи та боби, а за день до нього старайтеся їсти тільки овочі, фрукти, свіжі соки та каші без молока.
 3. Добове голодування традиційно починається з вечора, тому бажано перед сном очистити кишківник за допомогою клізми.
 4. Якщо голодуватимете вперше, постарайтеся весь день перебувати вдома, через те, що з незвички може з’явитися слабкість, запаморочення або головний біль.
 5. Під час голодування потрібно пити багато води (не менше двох літрів), адже вода є найкращим природним розчинником шкідливих речовин і активно допомагає виводити все непотрібне.
 6. Не допускається пиття соків або чаїв, через те, що в цьому випадку це буде вже не голод, а просто голодна дієта.
 7. При головних болях і поганому самопочутті дозволяється єдиний виняток – додати до літра води 1 ст. ложку лимонного соку або натурального меду, щоб допомогти ниркам впоратися зі збільшеним навантаженням по виведенню токсинів.
 8. Уважно стежте за своїм самопочуттям, не форсуйте події, привчайте себе до голоду поступово.

Одноденне, або добове, голодування ставить собі за мету перш за все розвантаження й очищення організму, а попутне зниження ваги буде при цьому приємним бонусом. На форумах голодування зустрічається багато відгуків від людей, які саме за допомогою одноденних голодувань позбулися від безлічі захворювань і зайвої ваги.

Спочатку, можливо, вам буде важко протриматися стільки годин без їжі, особливо якщо ви звикли багато і часто їсти, але з часом стане набагато легше. Ви будете відчувати легкість і бадьорість, шлунок скоротиться, і мине постійне відчуття голоду.

Особливо показано одноденне голодування під час хвороби або застуди, тому що в цьому випадку всі сили будуть кинуті на боротьбу з інфекцією, а не на травлення. Недаремно всі тварини під час хвороби інстинктивно відмовляються від їжі, але охоче п’ють воду.

Запобіжні заходи та ризики одноденного голодування:

Попри корисні аспекти одноденного голодування, існують і ризики, з якими можуть зіштовхнутися охочі скористатися перевагами відмови від їжі. Такий метод не підходить кільком категоріям людей: тих, хто приймає ліки, діабетикам, вагітним, людям з нирковою та серцевою недостатністю.

Голодування є стресом для організму. На цьому фоні можуть загострюватися деякі захворювання. Слід проконсультуватися з фахівцем, щоб знизити ризики. Наприклад, голодом можуть провокуватися напади мігрені.

Часто голодування 1 день в тиждень є виправданням недотримання дієти протягом решти 6. Людина весь тиждень харчується висококалорійною шкідливою їжею, сподіваючись, що голодування дозволить схуднути. Такий підхід не тільки не допоможе позбутися від зайвих кілограмів, але й дасть протилежний ефект.

Важливо розуміти, що за допомогою тільки одного голодування не можна стати абсолютно здоровим, але воно здатне значно зменшити ризик виникнення захворювань.

Тому найкращий варіант – це голодування з профілактичною метою в поєднанні з правильним харчуванням і достатніми фізичними навантаженнями.

Дата публікації: 23.12.2019 img Поділитися