Квітник Садиба

Що зробити з трояндами восени, щоб вони не померзли зимою

Холодна й морозна зима дуже небезпечна для трояндових кущів. Щоб вони змогли добре перезимувати, їх потрібно добре підготувати. Процедуру цю проведіть за 30 днів до настання холодів.

Догляд за землею

Ці рослини не терплять сусідство бур’янів, які можуть сповільнювати ріст кущів, ослаблювати квітнення та вимерзати при перших слабких заморозках. Тому, землю біля кущів троянд добре розпуште та вкрийте щільно мульчею.

Що робити з хворими квітами 

Уражені хворобою троянди погано цвітуть та підмерзають взимку, бо вони дуже слабкі. Обробіть їх баковою сумішшю, яка складається з інсектицидів й фунгіцидів, таких як «Актара» та «Топаз».

Чим підгодувати восени 

В цей період, щоб рослини змогли добре перезимувати, проведіть їх підгодівлю калійними та фосфорними добривами. Таким добривом може бути суперфосфат, який має в своєму складі не тільки фосфор, а й магній, калій, кальцій та сірку. Завдяки чому зміцнюється коренева система рослини, а також накопичується в стеблах пластична речовина, що значно підвищить його зимостійкість, а в наступному році прискорить їх дозрівання. Таке підживлення захистить трояндові кущі від захворювання та шкідливих комах.

Посипте під кущами суперфосфатом, а після прикопайте ґрунтом. Для молодих кущів потрібно 1 ст. л. засобу, під дорослу 2 ст. л.

Або візьміть монофосфат калію, розчиніть 1 ст. л. засобу в 10 л. води. Для молодих рослин достатньо буде лише половина норми цього добрива на 1 кущ.

Використайте натуральне добриво – це деревний попіл відмінної якості. Посипте під кущем троянди склянку попелу, а після прикрийте його ґрунтом.

Дата публікації: 04.10.2021 img Поділитися