Здоров'я та краса Схуднення

Що робити зі шкірою, яка висить після схуднення?

Чи завжди обвисає шкіра після схуднення? Як підтягнути шкіру? Які вправи допомагають підтягнути шкіру? Як схуднути, щоб шкіра не обвисла?

Часто під публікаціями з фотографіями схуднення “до” і “після” пишуть щось на кшталт: “Брехня! Це різні люди, не може бути так, щоб людина втратила 50 кг, а шкіра не висіла” – пише експерт зі схуднення Віктор Мандзяк і детально пояснює, може таке бути чи ні.
“Шкіра – не клейонка, якою ви накриваєте різдвяний стіл, це живий складний орган, який постійно оновлюється і адаптується до об’ємів тіла. Коли ви вилізли з утробу матері, шкіри на вас було небагато, але достатньо аби окутати вас з ніг до голови. Якби шкіра не росла разом з вами, то зараз, коли ви вимахали в півтора-два метри, вона би закривала лише ваші геніталії і дупу. Але ж ні, ви покриті нею повністю, як моє рідне село снігом в другій декаді лютого.
Якщо ви вирішили скинути з десяток кілограмів, шкіра вам скаже: “ОК, друже/подруго, так тому і бути, я теж втягнусь, аби не висіти на тобі, як гілляки на плакучій вербі”. Матінка Природа це передбачила. Але, вочевидь, вона і гадки не мала, що її творіння важитиме поза центнер…
По ідеї, чим більше у вас зайвої ваги, тим більша ймовірність того, що шкіра може висіти після схуднення. Імовірно, на це впливає темп схуднення, харчування, вік та генетика. Але це лише мої припущення, хоча і не безпідставні. Зі своєї багатої практики скажу, в більшості тих, що худнули з нами до 40 кг, шкіра не висить взагалі. Бувають винятки, коли шкіра не повністю адаптується до об’ємів (зазвичай, внизу живота). Але це не часто. І найгірше те, що на це неможливо вплинути. Про це нижче.
Перед тим, як писати цю статтю я поспілкувався із кандидатом медичних наук, дерматологом Віктором Олександровичем Сидоренком. І новини для вас в мене невтішні. Якщо шкіра висить після схуднення, то висітиме вона аж до скону, якщо ви її, звісно, не виріжете. Всі процедури – (цитую дослівно) викачування грошей.
Від себе, фізкультурника, додам: ніякі фізичні вправи не здатні підтягнути шкіру. Вправами ми впливаємо на мускули і опосередковано на жирову тканину (енерговтрати, ліполітичні гормони). Нам логічно здається, що якщо вправи підтягують тіло (що теж не зовсім правда), то і шкіру підтягнуть. Вашу звисаючу шкіру можуть забрати хіба хірурги.
Якщо імовірність того, що після схуднення у вас висітиме шкіра, для вас чудове виправдання аби далі притискати собою диван до підлоги в проміжку між набігами на білу шафу, то дзуськи. Ожиріння – це не косметична проблема, це захворювання. Як і кожне захворювання, воно має свої наслідки: серцево-судинні захворювання (основна причина смертності), цукровий діабет, труднощі з продовженням роду, рак, проблеми з опорно-руховим апаратом тощо.
Якщо маса вашого тіла перетнула центнер, зайва шкіра – останнє, що вас має хвилювати. Якщо ж ваше тіло не перетнуло тризначне число, найімовірніше нічого висіти у вас після схуднення не буде”.
Дата публікації: 01.12.2021 img Поділитися