Всім садівникам відомо, що садова суниця дає врожай вже в середині червня. Майбутні ягоди ж рослини закладаються з липня по вересень попереднього року. Правильний догляд за полуницею в липні – одна з найважливіших умов для отримання багатого врожаю в наступному році.
Саме на цей період припадає повторне нарощування листя і відростання нових ріжків. В ріжках утворюються поживні елементи, які рослина буде витрачати на утворення ягід. Відмирають старі листи, і утворюється велика кількість вусиків. Зібрані ягоди. Що ж робити далі?
Обрізка старого листя полуниці
Старе листя потрібно обережно обрізати, при цьому намагайтеся не пошкодити сердечка і молоде листя. Цей процес буде простішим, якщо різні сорти полуниці будуть розміщені на грядках за термінами плодоношення. Таким чином, обрізаючи старі листи, Ви не будете боятися зачепити садову суницю, яка ще плодоносить.
Обрізку потрібно проводити вчасно, адже після того, як відросте молоде листя, доведеться витратити більше зусиль і часу. Крім того, є ризик, що хвороби і шкідники на старих листках перейдуть і на нові. У випадку, якщо побачите, що нове листя зморщується або змінює форму, тоді обробіть полуницю будь-яким засобом від кліща.
Як рихлити й удобрювати полуницю
Розпушувати землю глибоко біля кущів суниці садової не можна. Це може деформувати коріння рослини. У міжряддях потрібно розпушити грунт на глибину в 10 сантиметрів. Розпушування треба проводити так, щоб після цього додаткові корені на ріжках полуниці опинилися під шаром землі. Для цього злегка підсапуйте кущики.
У цей час рослина якраз набирається сил для подальшого врожаю і потребує запасі поживних елементів. Тому потрібно провести підживлення. Підійде мінеральне добриво з мікроелементами. На один квадратний метр знадобиться 20-30 грам добрива.
Після того, як внесете добриво, потрібно полити полуницю. До кінця сезону, грунт повинен залишатися вологим. Поливати потрібно рідко, але рясно. Часті і слабкі поливи можуть погано відбитися на загальному стані рослини.