Здоров'я та краса Консультація лікаря

Що робити, якщо з’явилися симптоми COVID-19: алгоритм дій

Якщо у вас з’явилися симптоми COVID-19, такі як висока температура, кашель, задишка, утруднене дихання, і ви хочете зробити тест на коронавірус, ось що треба робити…

Якщо у вас з’явилися симптоми коронавірусу, насамперед треба зателефонувати своєму лікарю, з яким уклали декларацію, – наголошує Національна служба здоров’я України.

За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду для тестування на COVID-19. Тобто не треба самостійно шукати, де зробити тест, і не треба йти до лабораторії, щоб здати аналіз. За викликом лікаря до вас додому зобов’язана приїхати мобільна бригада. Вона бере у вас зразки для тестування і доставляє їх в лабораторію.

Якщо ви не маєте свого лікаря, або ваш лікар відмовив вам у виклику мобільної бригади, попри наявність у вас симптомів, необхідно зателефонувати на регіональну телефонну «гарячу лінію» з питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної «гарячої лінії». Номер телефону можна знайти на сайті НСЗУ, на сайті covid19.gov.ua.

Результати тестування повідомлять вам та вашому лікарю. В разі підтвердження діагнозу ваш лікар надасть вам рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутись до лікарні, якщо перебіг важкий. Особи, які контактували з вами, також мають пройти тестування на COVID-19.

В разі, якщо у вас критичний стан (утруднене дихання, висока температура) – телефонуйте 103. Якщо за висновком бригади екстреної меддопомоги ви не потребуєте госпіталізації, то вам нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. Також бригада ЕМД направлять до вас мобільну бригаду для забору зразків для тестування.

Якщо ж вас госпіталізують, тестування на COVID-19 і все необхідне лікування ви отримаєте в медичному закладі. Всі послуги з лікування коронавірусної хвороби в лікарні та необхідні для цього ліки є для пацієнта безоплатними.

Дата публікації: 15.09.2020 img Поділитися