Зливи з градом, на жаль, не рідкість. Вони можуть наробити багато лиха. Особливо болісно це минає для господарів: град нищить і рослини, і врожай. Що ж робити, якщо город побило градом? Як врятувати городину? Головне – не опускати руки. Адже навіть після граду велику частину врожаю можна врятувати.
- Очистіть город. Якщо граду багато, і він довго не тане, вигребіть його у міжряддя. А коли ґрунт підсохне, можна починати реанімувати городину. Видаліть все пошкоджене листя і стебла. У часнику та цибулі обріжте пошкоджену зелень. У помідорів та перцю не видаляйте все листя, там ще можуть з’явитися паростки.
- Прибите до землі листя підніміть та очистіть від ґрунту. маленькі рослинки присипте землею, а високі – підв’яжіть до опор, щоб стояли вертикально.
- Усі рослини, які повністю знищені, видаліть. Замість них доведеться посіяти або посадити нові. Тільки обирайте сорти, які швидко дозрівають.
- Розпушіть ґрунт. Злива призводить до того, що на поверхні землі утворюється кірка, яка не дає доступу повітря до коренів рослин. Тому коли земля підсохне, її треба обов’язково розпушити, а оголене коріння підсипати ґрунтом.
- Захистіть рослини від хвороб. Пошкоджені рослини стають вразливими для збудників захворювань, тому треба зміцнити їхній імунітет. Наприклад, можна підживити стимулятом росту, типу епіну. Для захисту від грибкових та бактеріальних захворювань використати фунгіцид широкого спектра дії. Застосовуйте їх згідно з інструкцією на упаковці. Хімічні засоби типу бордоської рідини чи мідного купоросу краще не використовувати, адже вони можуть викликати опіки на пошкодженому листі.
- Захистіть картоплю. Пошкоджене бадилля дуже інтенсивно об’їдають колорадські жуки. Тому посадку необхідно обробити будь-яким засобом від цих шкідників.
- Підживіть городину наступного дня після зливи. Рослинам, які побив град, потрібно відновити зелену масу, тому їм необхідний азот. Згодиться розчин курячого посліду або сечовини.
- Привабте бджіл. Розчиніть 1 ст. ложку цукру в 1 л води і обприскайте рослини. Це привабить бджіл, що сприятиме утворенню зав’язі.
- Якщо град повністю знищив городину і рятувати вже нічого, доведеться заново все посадити або посіяти, якщо дозволяють терміни.
- Йод, зеленка і перекис водню: як засоби з аптечки використовують у городі і квітнику
- Сіль, цукор і гірчиця в городі: як знищити шкідників і грибок
Post Views: 32