Як постригти непосидька і вередуна, консультує дитячий практичний психолог Ольга КРАМАРЕВИЧ.
1. ВИЗНАЙТЕ ПОЧУТТЯ ДИТИНИ. Скажіть: «Ти не хочеш стригтися», «Ти боїшся машинки», «Ти не знаєш, що тебе чекає, тому тобі страшно» і т. д. Пам’ятайте, що малюк має повне право НЕ ХОТІТИ стригтися, боятися, хвилюватися. Ми, батьки, повторюючи «не бійся, це не страшно», просто заперечуємо почуття дитини. Визнавши, прийнявши те, що відчуває дитина, ми показуємо, що ми на її боці і готові підтримати в будь-яку хвилину.
2. НЕ ЗМУШУЙТЕ дитину стригтися. Цим ви ламаєте її, користуючись своєю перевагою дорослості. Крім того, ви зневажаєте почуття дитини і нехтуєте ними, що негативно впливає на її емоційний стан і стосунки між вами. Переконайте дитину, що, доки вона не дасть згоди, її ніхто стригти не буде.
3. ПОЧНІТЬ ПІДГОТОВКУ ДО ВІДВІДИН ПЕРУКАРНІ ЗАЗДАЛЕГІДЬ. Переконайтесь, що в перукарню син (саме із хлопчиками виникають такі проблеми найчастіше) іде добровільно.
4. ОБОВ’ЯЗКОВО РОЗКАЖІТЬ ТА ПОКАЖІТЬ ДИТИНІ, ЩО САМЕ З НЕЮ БУДУТЬ РОБИТИ. Для цього підіть у перукарню з татом, щоб його підстригли на очах у малюка, або зніміть процес на відео. Поясніть, для чого стригтися (щоб бути гарним, подобатися дівчаткам, щоб не заважало очкам і т. д.).
5. ПОГРАЙТЕСЯ В ПЕРУКАРНЮ. Запропонуйте малюку зіграти роль перукаря і «підстригти» вас, тата, бабусю, ляльку. Дайте іграшкові ножиці і гребінець, накиньте на плечі захисну мантію, сядьте перед дзеркалом.
6. РОЗКАЖІТЬ КАЗКУ ПРО ХЛОПЧИКА, ЯКИЙ НЕ ХОТІВ СТРИГТИСЯ. У казці дитина асоціює себе з головним героєм. Головне, щоб фінал казки був позитивний: хлопчик таки підстригся й отримав від цього задоволення.
7. У ПЕРУКАРНІ ВІДВОЛІКАЙТЕ, ЗАБАВЛЯЙТЕ ДИТИНУ. Навіть якщо малюк погодився піти в перукарню, не чекайте, що він буде тихо і спокійно сидіти. Варто взяти із собою улюблену іграшку, книжку, показати мультик на мобільному.
8. ДИТИНІ МОЖЕ НЕ СПОДОБАТИСЯ ПЕРУКАР. Тому зважайте на доброзичливість майстра і вміння спілкуватися з дітьми. Інколи істерики в перукарні зникають зі зміною перукаря.