Відпочинок Сім'я

Що робити, щоб менше втомлюватися: 5 ефективних порад

Сучасний темп життя вимагає постійно бути в тонусі, але напружена робота, побутові турботи, брак часу і сну погано позначаються самопочутті. Як же можна менше втомлюватися, щоб зберігати ще достатньо сил для сім’ї і самої себе? Про це в статті.

Втома негативно впливає на стан організму і на зовнішній вигляд в цілому, що для жінки часом може призводити до серйозного психологічного дискомфорту. Вона накопичується місяцями і навіть роками – це проблема, яка вимагає рішення, якщо ви не хочете нашкодити своєму здоров’ю.

Правило перше: харчуватися з розумом

Комусь може здатися дивною порада скласти собі збалансований раціон. І дійсно: як вона може допомогти вирішити проблему втоми? Весь секрет у тому, щоб дотримувати правильного співвідношення білків, жирів і, звичайно, вуглеводів, які і дають нам повноцінний заряд бадьорості з самого ранку.

Однак вуглеводи потрібні в прямому сенсі непрості: цукор, тістечка, цукерки та інші подібні солодощі тут не допоможуть. Дієтологи дають поради використовувати складних вуглеводів, які допоможуть надовго зберегти відчкття ситості і підтримають працездатний стан.

Максимум сил для важкого трудового дня можуть дати такі продукти, як каші, особливо вівсяна або гречана, нежирний йогурт, жменька горіхів і фрукти – наприклад, зелені яблука. Завдяки такому сніданку ви протримаєтеся кілька годин без натяку на втому і бажання перекусити за цей час чимось шкідливим не з’явиться.

Виключіть з раціону всіляку випічку і бутерброди – вони допоможуть лише ненадовго, після чого вам, швидше за все, захочеться спати. Що стосується напоїв, то необхідно повністю виключити алкоголь, а вживання кави звести до мінімуму, оскільки великі дози щодня викликають звикання і з часом перестають бадьорити. Та й на серці подібні експерименти відображаються негативно.

Правило друге: підтримання порядку у всьому

Дивно, але порядок у тому місці, де ви знаходитесь, сприяє більшій зібраності і працездатності. А ось коли всюди лежать папери, творчий хаос, огризки олівців, склад якихось немислимих речей, це лише ускладнює ситуацію, роблячи людину більш розслабленою.

Крім того, неакуратні співробітники часто витрачають на виконання дорученої їм роботи набагато більше сил, ніж їх раціональні колеги. Саме тому, якщо ви хочете все встигнути і не втомитися на роботі, намагайтеся завжди підтримувати порядок на своєму місці.

Уявіть, як довго доводиться шукати щось, коли на столі завали з документів та канцелярії.

Якщо відразу знайти потрібну річ не вийшло, доводиться ще й нервуватися, що швидше виснажує і веде до неминучої втоми. Рекомендується не доводити до стану хаосу, і кожен день намагатися підтримувати суворий порядок – тоді ви збережете нерви і сили, і, звичайно, час.

Правило третє: планування

Не секрет, що багатьом жінкам, як і чоловікам, допомагає все встигати за день елементарне планування своїх справ. Крім того, такий підхід позбавляє від втоми, оскільки ви будете виконувати тільки те, що потрібно, не відволікаючись на непотрібні справи. Навчіться розставляти пріоритети – зрозумійте, які справи необхідно робити в першу чергу, які виявляться не такими вже терміновими, а які можна і не робити зовсім.

Варто врахувати, що чіткий план зовсім несхожий на стіну з хаотично наклеєними на ній стікерами, на яких написано все те, про що ви не хочете забути. Такі записки вносять хаос і збивають з пантелику, адже ви не можете зрозуміти, за яку справу взятися прямо зараз.

Чіткий план вимагає серйозного підходу – сядьте в кінці дня за стіл і напишіть, що вам потрібно зробити завтра, враховуючи найменші деталі, і, звичайно, не забуваючи про те, що потрібно виділити час на відпочинок.

Подібний метод дуже гарний і для людей творчих, які часто залежать від натхнення і правильного настрою на роботу. Якщо муза не відвідує вас в потрібний час, просто продовжуйте працювати за графіком і робіть те, що повинні.

Правило четверте: правильний відпочинок

Будь-яка робота вимагає перерви, адже людина не може зберігати стабільно високу працездатність протягом багатьох годин поспіль. Під перервою розуміється не банальне сидіння в кріслі або лежання на дивані зі смартфоном. Це означає, що для збереження здоров’я і сил важливо чергувати види діяльності.

Якщо ваша робота пов’язана з комп’ютером, і ви постійно сидите, потрібно влаштовувати перерви з фізичною активністю. А якщо фізична робота переважає над розумовим, непогано відволіктися на пізнавальну та цікаву книжку, розгадування кросвордів або вирішення логічних завдань.

Роблячи так, ви не дозволите вашому організму втомитися від одноманітності або відсутності фізичного навантаження, зберігши бадьорість на весь день. Чергуючи розумову і фізичну роботу, ви навчитеся легко перемикатися між видами діяльності, а, значить, будете набагато краще відпочивати.

Правило п’яте: соцмережі тільки по необхідності

Не потрібно постійно «сидіти» у Фейсбуці, Інстаграмі, Вконтакті та інших соціальних мережах, адже це сприймається нашим мозком, як чергова важка робота. Відключіть на деякий час Скайп, Телеграм або будь-які інші месенджери – ви лише марно витрачаєте час і енергію, не отримуючи нічого позитивного натомість.

В розмову, яка потім вкраде багато вашого часу, втягнутися простіше простого, але потім прийде і жаль за втраченими дорогоцінними митями життя. Крім того, під час такого спілкування відпочити вже точно не вийде, постійне відволікання від справ не принесе хоч якої-небудь користі.

У підсумку вийде, що, витративши багато зусиль і часу, ви впоралися зі своїми справами як-небуть, при цьому сильно втомилися і не зможете здійснити всі заплановані справи. Краще відведіть на своє спілкування в соцмережах певний час – наприклад, з 21 до 22 ввечері, і завжди намагайтеся дотримуватися цих рамок. Так ви відгородите себе від непотрібних багатогодинних бесід і збережете бадьорість.

Дата публікації: 21.03.2019 img Поділитися