гарбуз

Що приготувати з гарбуза: дев’ять рецептів

Гарбуз - це безцінне джерело корисних речовий у зимовому раціоні. Тому пропонуємо приготувати щось смачне із гарбуза. Не знаєте що - маємо ідеї та рецепти!

Гарбуз – це невичерпне джерело кулінарного натхнення. З нього можна хоч щодня готувати нову страву, причому як солону, так і десерт, як першу, так і другу, як гарнір, так і напій. Із гарбуза можна приготувати неймовірний спектр страв, які здатні задовольнити найвибагливіші смаки. У цьому матеріалі ми хочемо поділитися з вами добіркою оригінальних рецептів з гарбузом, які стануть приємним доповненням до вашого столу в будь-яку пору року.

Ми розповімо вам, як приготувати екзотичне гарбузово-апельсинове варення, поділимося секретами створення ніжного гарбузового повидла з галяреткою, що здивує вас своєю текстурою та смаком. Не залишимо без уваги й любителів випічки – наші кекси з гарбузом напевно знайдуть своє місце серед ваших улюблених рецептів.

Окрім цього, ми включили до нашої колекції рецепти супів та напоїв, які дозволять вам насолоджуватися багатогранністю смаків гарбуза. Ці страви не тільки радуватимуть вас та ваших близьких своїм смаком, але й забезпечать організм важливими поживними речовинами.

Приготуйтеся до кулінарних відкриттів разом з нами, адже перед вами чекає захоплива подорож світом гарбузової кухні. Відкрийте для себе нові ідеї та натхнення для творчості на кухні з нашими рецептами з гарбузом!

Варення гарбузово-апельсинове

  • 5 кг почищеного і порізаного кубиками гарбуза, 1,5 кг цукру, 2 пачки апельсинового желе, апельсиновий ароматизатор.

Гарбуз покласти в каструлю, налити на дно трохи води, варити 2 години, помішуючи. Всипати цукор і варити ще 30 хвилин. Додати желе, лимонної кислоти до смаку, варити ще 15 хвилин, перед закінченням варіння додати кілька крапель апельсинового ароматизатора. Налити у стерилізовані банки, закрутити. Можна замінити желе 2 перемеленими апельсинами, а кислоту – соком лимона. Страву можна їсти відразу, не обов’язково консервувати.

Гарбузове повидло з галяреткою

  • 5 кг чищеного гарбуза, 2 кг цукру, 2 ч. ложки лимонної кислоти, 4-5 пачок польської апельсинової галяретки (желе).

Гарбуз порізати кубиками, засипати цукром, залишити на добу, щоб пустив сік. Варити 1,5-2 години. Додати лимонну кислоту, зняти з вогню, всипати галяретку, добре перемішати. Налити в стерилізовані банки і закрутити, перевернути й укутати.

Кекси з гарбузом

  • 250 г гарбуза, 4 яйця, 150 г цукру, 100 г олії, 1 ч. ложка погашеної оцтом соди, 250 г борошна, дрібка солі, 0,5 ч. ложки кориці, ванілін.

Гарбуз дрібно натерти. Яйця і цукор збити, щоб маса збільшилася вчетверо, додати ванілін, корицю, тертий гарбуз, олію, обережно перемішати. Додати погашену оцтом соду, борошно, сіль. Тісто має бути як густа сметана. Розкласти у формочки, випікати 15-20 хвилин.

Гарбузовий сік

  • 7 кг чищеного гарбуза, 8 апельсинів, 1,5 кг цукру, 2 ст. ложки лимонної кислоти, 2 л води.

Гарбуз очистити від шкірки і насіння, крупно порізати, скласти у каструлю, залити водою, додати вичавлений з апельсинів сік і апельсинові шкірки. Варити до м’якості гарбуза, потім шкірочки апельсинів вийняти. Дати трохи охолонути і збити блендером до стану пюре. Додати цукор і лимонну кислоту. Якщо хочете більш рідкого соку, долийте ще кип’яченої води. Кип’ятити 15 хвилин. Налити у стерильні банки, закрутити, закутати на ніч. На смак нагадує польський дитячий сік “Кубусь”.

Різото з гарбуза

  • 320-350 г рису, 600 г гарбуза, 1 цибулина, цибуля-порей (за бажанням), 1,5 л води або бульйону, 80 г тертого голландського сиру або пармезану, 60 мл білого вина (можна готувати і без нього), 50 г масла, сіль, перець, олія.

Гарбуз порізати кубиками, відварити до готовності. В олії підсмажити подрібнену цибулю і цибулю-порей. Додати рис, перемішати і смажити 2-3 хвилини. Полити білим вином і готувати, доки вино повністю випарується. Гарбуз перемолоти на пюре і додати до рису. Долити воду, варити до готовності рису. Посолити й поперчити. Додати тертий сир і масло, перемішати, накрити кришкою і залишити на 5 хвилин.

Гарбузовий хліб

  • 90 г тертого гарбуза, 4 г сухих дріжджів, 1 ч. ложка цукру, 0,5 ч. ложки солі, 250 г теплої води, 50 г олії (гарбузової), 250 г борошна.

Усе замісити міксером, перекласти у форму. Дати збільшитися в об’ємі у 2 рази, спекти. Хліб виходить пористий, як чіабата, і смачний.

Кекси сирно-гарбузові “Обідні”

  • 250 г тертого сирого гарбуза, по 150 г тертої сирої моркви і сиру, 3 яйця, 180 г борошна, 50 г олії, 1 пакетик розпушувача, по 1 г куркуми і сушених італійських трав, 3 г гірчичного порошку.

Усе змішати міксером, дати тісту постояти 20 хвилин у теплі, випікати пів години при 180 °С і ще 10 хвилин при 160 °С.

Галети з гарбузом

  • Для тіста: 100 г холодного масла, 0,5 склянки борошна, італійські трави, 3 столові ложки холодної води.
  • Для начинки: 400 г гарбуза, 250 г сиру фета або бринзи, 150 г домашнього сиру, зелень, домашній томатний соус.

Масло перетерти з борошном до стану крихт, додати трави, сіль, воду і замісити м’яке тісто. Загорнути його у плівку та залишити в холодильнику на 30 хвилин. Гарбуз нарізати скибочками, полити трохи олією, додати улюблені трави та запекти до готовності (20-30 хвилин). Тісто розкачати дуже тонко, викласти на кругле деко (пласт має бути більшого діаметру), змастити домашнім томатним соусом, викласти запечений гарбуз, домашній сир із зеленню та нарізану бринзу. Краї тіста загорнути до середини. Випікати 20 хвилин при 180 °С.

Напій для тих, хто не любить гарбуз

  • На 6-літрову каструлю: по 1 кг гарбуза і яблук, 1 морквина, 200-250 г цукру, 1 чайна ложка лимонної кислоти (без чубка), кориця, ваніль.

Яблука і гарбуз із додаванням невеликої кількості води кип’ятити 15 хвилин. Моркву відварити окремо до готовності. Усе перемолоти, процідити через сито, долити до повної каструлі воду, всипати цукор, лимонну кислоту, ванільний цукор або корицю і довести до кипіння. Пінку, яка утвориться, зібрати.

Якщо готувати з додаванням цитрусових, то їх помити і підморозити, пропустити через м’ясорубку і додати до яблук із гарбузом. Проварити це все 30 хвилин і дати настоятися 1 годину, потім процідити. Вживати охолодженим.

Радимо також приготувати інші десерти з гарбузом за перевіреними рецептами від господинь:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook