На якому жирі смажити котлети

Пересмажені жири – джерело канцерогенів, речовин, які призводять до тяжких захворювань. Крім того, під впливом високих температур жир, в тому числі і рафінована рослинна олія, окислюється, і це погано впливає на травлення і процес засвоєння їжі. Що ж робити?

За порадою київського дієтолога Світлани Фус, під час смаження частіше перевертайте шматочки їжі. Якщо це робити кожної хвилини, то канцерогенів у них буде на 75-90% менше, ніж у тих шматочках, що перевертали через п’ять хвилин. Пояснюється це тим, що на поверхні їжі, що смажиться, не утворюються «зони перегріву».

Якщо смажите багато котлет або відбивних, міняйте масло після кожної партії.

Смаження на яловичому або свинячому жирі не підходить ще й тому, що це тугоплавкі жири, вони дуже важко перетравлюються.

Не годиться для смаження і маргарин. Більше того, треба зазначити, що маргарин сам по собі шкідливий. Він робиться з рослинних олій, де немає холестерину і практично відсутні жирні кислоти, але в процесі гідрогенізації (переходу рослинних жирів у тверді) утворюються шкідливі трансізомерні жирні кислоти. Їхня шкода в тому, що вони загрожують появою діабету, ракових утворень, пониженням вироблення гормонів.

Навіщо ж виробники використовують такі технології? Просто прискорюють і здешевлюють виробництво.
Найкраще смажити на топленому вершковому маслі. Навряд чи є господиня, яка не знає, як його приготувати.

Топиться масло в залежності від об’єму від 1 до 3 годин на водяній бані. При цьому слід знімати згустки, які утворюються на його поверхні. Отриманий продукт має бути густим і прозорим. У порівнянні з іншими тваринними жирами, топлене масло значно легше засвоюється, містить вітаміни, зберігається три-чотири місяці навіть при кімнатній температурі, не окислюючись. Та не дивлячись на безперечну користь, зловживати їм не слід.

Спробуйте приготувати:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook