Дім Поради

Що означають наклейки і цифри на фруктах і які не варто купувати

Мабуть, ви помічали на імпортних фруктах та овочах маленькі наклейки. Вони містять корисну інформацію. Цифри на наклейках мають значення!

За допомогою наклейок виробники маркують свій продукт. На деяких наклейках є штрих-код або QR-код, де зашифрована інформація про товар. На деяких наклейках вказані цифри. Це код PLU (Price-Look Up (PLU)) – система точної ідентифікації свіжих фруктів, овочів та зелені, яка дозоляє визначити сорт, різновид, умови вирощування, розміри. Код PLU – це 4- або 5-значний номер. Звертати увагу треба на цифру, яка стоїть першою.

Якщо на продуктах 4-значний код, який починається номерами 3 або 4, то це означає, що продукт був вирощений за принципом інтенсивного сільського господарства з використанням добрив і пестицидів.

Якщо продукт має 5-значний код, який починається з номера 9, це означає, що продукт був вирощений традиційним способом, який зараз називається органічним (без застосування пестицидів і добрив). Наприклад, банани позначаються кодом PLU 4011, а органічні банани матимуть номер 94011.

Якщо продукт має 5-значний код, який починається з номера 8, то це означає, що продукт є генетично модифікованим (ГМО). Система PLU добровільна, тому виробники, які виробляють свою продукцію з використанням ГМО, з маркетингових причин здебільшого не позначають свою продукцію цифрою «8».

Дата публікації: 26.01.2021 img Поділитися