Дім Майстер-клас

Декоративний камін: романтика без сажі і диму

Cправжній камін – задоволення, доступне не всім фізично і фінансово. Але у будь-якій оселі швидко й недорого можна зробити імітацію каміна, який зігріє не тіло, а душу.

Камін робить оселю красивою, затишною і романтичною. Але справжній камін – задоволення, доступне не всім фізично і фінансово. Та якщо дуже хочеться, то можна! Приміром, у будь-якій оселі швидко й недорого можна зробити імітацію каміна, який зігріє не тіло, а душу.

Можна зробити достовірний камін (повністю імітувати справжній, точно зберегти розміри і принципи оформлення), умовний (змайструвати портал каміна, який виступає зі стіни, заповнити нішу дровами, свічками або декором) або символічний (лише віддалено нагадує камін, виготовлений із будь-яких матеріалів або намальований). Розмістіть його біля стіни або у кутку кімнати.

Майже справжній. Викласти камінний портал в одну цеглину, а всередині топку облицювати кахлем у вигляді цегли. Такий камін – надто вузький, щоб покласти у нього дрова. До порталу можна прикріпити фанеру, на яку наклеїти спили полін. Виглядає дуже правдоподібно.

Доступний – із гіпсокартону. Знадобляться: профілі, саморізи, молдинги, шалівка, клей і гіпсокартон. Спершу зробити каркас із металопрофілів, за допомогою саморізів прикріпити гіпсокартон, заробити стики шалівкою, поґрунтувати і пофарбувати. Прикріпити у верхній частині топки жаростійкий матеріал (якщо плануєте ставити всередину свічки). Зверху можна розмістити декоративну полицю.

Розкішний, кам’яний. За допомогою різних видів штучного каменю або фальш-цегли можна оформити камін у старовинному або класичному стилі. Достатньо приклеїти елементи рідкими цвяхами до каркасу.

Найпростіший – із поліуретану. Купив заготовки, приклеїв, пофарбував – і готово.

Еко (із дерева). Дешево й сердито – обшити частину стіни дерев’яними планками, залишивши внизу «віконце» для топки. Залишається прибити камінну полицю і викласти на підлозі ряд плитки.

Аристократичний, лаконічний. Можна обмежитися вишуканою полицею, встановивши її над нішею або просто прикріпивши на стіні. На полицю можна поставити книги, фотографії, статуетки, а під час зимових свят повісити гірлянди і ялинкові іграшки.

Камін-ілюзія. Якісні фотошпалери здатні чудово імітувати камін. Якщо підходящі не вдається знайти, замовте широкоформатний друк зі своїм малюнком або намалюйте камін просто на стіні.

Зі справжнім вогнем. Фальш-каміни досить часто декорують свічками. Їх встановлюють на полиці або всередині топки. Якщо хочете використати свічки для декору каміна, подбайте про те, щоб він був виготовлений із пожежобезпечних матеріалів. А для підсилення ефекту позаду свічок можна поставити дзеркало.

Аргументи «за» фальш-камін

• Не треба багато грошей на його облаштування, тільки на матеріали.

• Можна зробити із доступних матеріалів: ДСП, дерева, пінобетону, гіпсокартону, цегли, пресованого картону, поліуретану, гальки, фасадів старих меблів.

• У районі топки можна змінювати декор, тому фальш-камін буде змінюватися, коли забажаєте.

• Для декорування можна використати кахельну плитку, мозаїку, ковані елементи, розпис, дрова, завдяки чому камін матиме цілком реалістичний вигляд.

Дата публікації: 02.11.2017 img Поділитися