Город Майстер-клас

Як отримати багатий урожай кабачків при мінімумі зусиль

Хочете виростити на своїй грядці овочі, які не вимагають особливого догляду, а в підсумку принесуть багатий урожай? До того ж, виявляться смачними і неймовірно корисними? Посадіть кабачки. Вони ідеальні для дієтичного харчування і ростуть практично самі по собі.

Придбання і відбраковування насіння для вирощування кабачків

У гонитві за економією багато людей купує насіння в сумнівних точках продажів. Не радимо цього робити. Повірте, варто переплатити кілька гривень заради того, щоб придбати якісний посівний матеріал бажаного сорту. Так без проблем ви отримаєте саме той результат, що хочете від вирощування кабачків.

За кілька днів до посадки уважно огляньте насіння і видаліть порожні і пошкоджені екземпляри. Далі переходьте до його підготовки.

Підготовка насіння

Щоб рослини виросли міцними та здоровими, рекомендуємо провести передпосівну підготовку насіння. При цьому ви можете виконати почергово всі процедури для вирощування кабачків, а можете вибрати лише 1-2 на свій розсуд.

  • Прогрівання. Насіння слід піддати впливу високих температур. Для цього його можна залишити на батареї на кілька днів, або помістити на 4 години в сушарку, прогріту до +60 градусів.
  • Хімічне знезараження. Приблизно на 30 хвилин насіння треба опустити в слабенький розчин марганцівки. Після цього обов’язково промити проточною водою.
  • Замочування. На кілька годин насіння занурити в розчин, що стимулює ріст рослини. Його можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.
  • Пророщування. Зволожити шматочок марлі, викласти на неї насіння, а зверху прикрити або тією ж марлею, або плівкою. Залишити на 2-3 дні в теплому місці. При цьому важливо стежити, щоб тканина не пересихала.

Посів кабачків

Для початку визначимося з термінами посіву. Починати вирощування кабачків на розсаду слід приблизно за місяць до передбачуваної пересадки у відкритий ґрунт. На момент переселення повинна устоятися тепла погода, а ґрунт прогрітися до +15 градусів.

Коли насіння пройде необхідну підготовку, можна приступати до вирощування кабачків на розсаду. Для цього треба заздалегідь підготувати ґрунтову суміш і ємності для посадки. Ґрунт можна купити в магазині, а можна зробити самим, змішавши торф, дерен і перегній. В ролі ємностей радимо взяти торф’яні стаканчики. Тоді під час пересадки у відкритий ґрунт виймати з них рослину не доведеться, що допоможе уникнути пошкодження корінців.

Ємності наповнити ґрунтовою сумішшю і заглибити в кожну по 2 насінини. Полити водою кімнатної температури і залишити на вікні. Далі залишається дочекатися появи сходів, і в разі проростання обох насінин видалити той паросток, який виявиться менш життєздатним.

Весь догляд за розсадою під час вирощування кабачків — це своєчасний полив. Треба просто стежити, щоб верхній шар землі не пересихав, періодично зволожуючи ґрунт водою кімнатної температури.

Вибір ділянки для вирощування кабачків

Головна умова для вирощування кабачків — велика кількість сонячного світла. Тому вибирайте для них відкриті сонячні грядки, захищені від вітру.

Щодо попередників: добре, якщо раніше на ділянці вирощувалися часник, боби або цибуля. А ось після гарбуза або огірків кабачки краще не висаджувати. Також не слід садити їх на одному і тому ж місці кілька років поспіль. Повторне висаджування рекомендується не раніше, ніж через 3 роки.

Пересаджування розсади

Обрану ділянку слід перекопати і розрівняти. Зробити лунки на відстані не менше метра один від одного. У кожну ямку додати по 1 ст. л. органічного добрива, перемішаного з землею.

Пересадку краще проводити вранці або в похмуру погоду. Треба полити лунку відстояною водою і помістити в неї розсаду разом з торф’яним стаканчиком. Заглибити до перших листочків. Полити. Якщо існує загроза заморозків, накрити рослину плівкою.

Догляд

  • Полив. Під час вирощування кабачків слід поливати приблизно раз на тиждень, витрачаючи до 2 л води на одну рослину. При цьому бажано використовувати відстояну воду. Коли рослина почне плодоносити, норму поливу слід збільшити. Поливаючи, треба намагатися, щоб вода текла в пристовбурні кола, а не під коріння.
  • Розпушування і прополювання. Після кожного поливу ґрунт слід акуратно рихлити. Також бажано своєчасно видаляти бур’яни.
  • Підживлення. Якщо на вашій грядці хороша родюча земля, підживлення не потрібне. В іншому ж разі через кілька тижнів після висадки кабачок можна підживити розведеним у воді коров’яком. З початком цвітіння рослину слід підживлювати розчином з мінерального добрива, деревного попелу і води.
  • Збір врожаю. Збирайте кабачки молодими, не чекаючи, поки вони переростуть і затвердіють. У цьому випадку врожайність значно підвищиться.

Кабачок — один із найменш вибагливих, але водночас корисних овочів. Забезпечивши хоча б мінімальний догляд при вирощуванні кабачків, ви зможете отримати справді багатий врожай.

Джерело

Дата публікації: 03.05.2019 img Поділитися