Щасливі ті сім’ї, які подолали труднощі

Будь-які труднощі роблять нас сильнішими. Чудова історія! Обов'язково прочитайте!
Моя подруга Тетяна виходила заміж по великій любові. Всі подруги по-звірячому їй заздрили, оскільки наречений зовні нагадував Алена Делона. Олег закінчував архітектурний і подавав великі надії. Таня вчилася там же, і їм треба було працювати разом.
За тиждень до весілля Таня сиділа у мене на кухні. Пила чай з пиріжками і тихо скаржилася:
– Всі в один голос мені кажуть, що даремно я собі такого красеня вибрала. Мовляв, довго ми разом не будемо жити, зваблять його. А я чим винна, що він мене вибрав. а не довгоногих красунь. Думаєш, мені не образливо? Або я не розумію, що зовнішність у мене звичайна? Я розумію. Але я ж люблю його не за зовнішність, а тому що нам разом легко. Ми все з ним однакове любимо. Навіть одяг одного кольору не дивлячись вибираємо. Він в блакитній футболці в університет прийшов – і я в блакитній. Він в зеленій – і я в зеленій. І так постійно.
– Я помітила. Думала, ви домовляєтеся.
– Ні. Це так збігається завжди, ми звикли. І говоримо одночасно одні й ті ж фрази. Хором виходить. Дуже смішно. І я знаю., Олежик мене дуже любить. Я в лікарні лежала, а він кожен день мені носив квіти і яблука. Ось. А їхати в лікарню треба було на інший кінець міста. А він все одно їздив і сидів зі мною довго. Медсестри його завжди пропускали. А мені говорили: Ой, дівко, не втримаєш ти його.
А я і не тримаю. Він сам за мною всюди ходить. Але мені страшно. Ось ми одружимося, розумієш. А його і справді зваблять. Я ж не переживу. Я без нього не можу просто.?
А от уяви: пройде років десять. Я постарію, і Олег теж. Але він як і раніше буде красивим. А я красивою не стану. У мене і так ноги не від вух. І бабуся у мене повненька. І мама теж. Я розтовстію, і він на мене дивитися не захоче. Чи знайде іншу. Так навіть шукати не стане. Вони і так знайдуться. У моєї двоюрідної сестри теж гарний чоловік. І його забрала дівчина молода. Він навіть про дітей забув.
– Танюша, що за думки у тебе в голові? Олег тебе дуже любить. Навіщо йому ці красиві ляльки, якщо він зрозумів, що ти його половинка. Головне, щоб ви жили дружно. Навіщо йому інша, коли ти найрідніша йому людина. А чоловік твоєї сестри – дуже нерозумно вчинив. І ще не раз про це пошкодує. Іринка у тебе розумниця, господиня відмінна. Діти чудові. Це у нього тимчасове помутніння. У чоловіків буває – криза віку. Ось чує моє серце – повернеться він до неї.
Пам’ятаєш притчу про дівчину, яка спала, коли красу роздавали? А коли роздавали щастя – вона прокинулася. і їй більше інших дісталося. Ось це про тебе.
– Ти думаєш?
– Я знаю, все у вас добре буде. Навіщо йому красуня? Красуню вкрасти можуть. А ти завжди поруч з ним будеш. Красиві чоловіки зовсім не такі впевнені в собі, як здається з боку. Ось і посміхнися. Попереду у тебе ціле життя. і воно буде різне: і щастя в нім буде, і печаль, і гіркота, і надія. Тільки від вас залежить, що вийде з цього життя. Ти, Танюша, дуже добра, славна людина. Навіть якщо буде важко, разом все подолаєте. Але ніколи не слухай тих, хто тебе лякає. Слухай своє серце – і все буде добре.
Таня пішла. І через тиждень відшуміло веселе студентське весілля. Через рік у них народився син, а ще через два – дочка. Я поїхала в інше місто, іноді приїжджала до батьків. Ми давно не зустрічалися. А ще через вісім років я зустріла їх випадково на вулиці. Олег, як і раніше був гарний зрілою чоловічою красою і на нього оберталися жінки. А Таня стала впевненою в собі, трохи повною, але дуже приємною жінкою. У неї були м’які рухи і очі, в яких жила посмішка.
Через пару днів, зустрівшись з подругою наодинці, ми довго згадували нашу студентську молодість. А потім заговорили про сім’ї.
– Що тобі сказати. Було по-різному. Дочка сильно хворіла, я не могла працювати. Олег тягнув всю сім’ю. Коли одужала дочка, мене зустріла одна співробітниця Олега і сказала, що у нього на роботі роман з секретаркою. Ох, як мені було гірко! Але я взяла і не повірила. І, знаєш, мала рацію. Просто ця мадам хотіла, щоб я влаштувала скандал і чоловік мене кинув через мої ревнощі. Але вийшло по-іншому. Я вийшла на роботу і, уяви, в мене закохався один із співробітників. Довелося Олегу мене ревнувати, зустрічати з роботи і відмахуватися від «доброзичливців». Але все позаду. Я зрозуміла, що наша сім’я вистоїть будь-які негаразди. Ми навчилися довіряти один одному, як би важко не було.
Подруга пішла. А я сиділа і думала, що щасливі сім’ї не ті, у яких все легко. А ті, хто знайшов в собі сили вистояти всі труднощі. І коли поруч з красивим чоловіком йде звичайнісінька жінка – навіть не сподівайтеся. Вона не звичайна. Вона надзвичайна. Справжній скарб.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook