Відпочинок Цікаво

Сезон вітрів в Єгипті

У нашому матеріалі дізнаєтеся, коли у Єгипет приходить сезон вітрів, як може змінитися відпочинок під час сезону вітрів та чи варто летіти відпочивати у Єгипет в період вітряних місяців.

Єгипет — це одна із тих держав, де юрби туристів зустрічаються протягом усього року. Одні приїжджають сюди заради чудового пляжного відпочинку, інших приваблюють численні пам’ятки культури. Сезон вітрів в Єгипті триває практично з грудня по лютий. Це пояснюється кліматичними особливостями країни фараонів. В цей сезон тут рідко буває штиль, а вітер практично не припиняється, змінюючи лише свій напрямок та потужність. В нашому матеріалі розберемося, коли у Єгипет приходить сезон вітрів, як може змінитися відпочинок під час сезону вітрів та чи варто летіти відпочивати у Єгипет в період вітряних місяців.

Коли в Єгипті сезон вітрів?

В цілому, Єгипет славиться найбільш вітряними місяцями — грудень, січень, лютий. У весняний період вітряна погода не спостерігається на курортах, які омивають Червоне море. Єгипет у весняний період не дуже вітряний, напрямок вітру — південно-західний. Він дме з пустелі, тому в пустелях утворюються піщані бурі. 

Весняні пориви вітру європейці називають «Khamsin», але корінні мешканці дали йому назву «Sherd» — він гарячий і супроводжується стрімким настанням спеки.

У жовтні-листопаді у Єгипет приходить осінній сезон вітрів, що приносить полегшення після літньої спеки. Через це найкращим часом для поїздки на відпочинок у Єгипет вважається саме осінні місяці, коли літня спека вже спала, а зимове зниження температури ще не настало. Якщо ви збираєтеся відлітати у Єгипет саме в осінні місяці, варто брати з собою легкі речі та, про всяк випадок, легку кофтину, тому що ввечері на узбережжі може бути прохолодно.

Як зміниться відпочинок в Єгипті під час сезону вітрів?

У другій половині зими вітряна погода не зможе зіпсувати відпочинок, але краще обрати готель з басейном. Взимку у Єгипет приходить сезон вітрів, як правило, у січні-лютому. Вночі на свіжому повітрі може бути холодно. Загалом, температура повітря  в межах +20 – +24 градусів, але вітри можуть створювати дискомфорт. Варто зазначити, що саме у січні з 10-х чисел і наприкінці лютого найдешевші тури з Харкова до Єгипту — багато туристів користуються цим та відлітають у Єгипет саме в цей час.

Взимку Середземне море стає прохолодним і для купання можна обрати басейн, проте українці полюбляють купатись в морі. Температура повітря сприяє загорянню. Червоне море залишається теплим для більшості туристів з України, пляжний сезон тут не припиняється ніколи. До речі, у вітряні місяці перевагу варто віддавати курортам Синайського півострова в Єгипті, наприклад, Шарм-ель-Шейх, адже гори захищають від вітрів.

Чи варто летіти на відпочинок в Єгипет під час сезону вітрів?

Однозначна відповідь залежить від цілей поїздки та бюджету. Наприклад, сезон вітрів, який відлякує деяких туристів, привабливий для занять віндсерфінгом, кайтсерфінгом та іншими видами водного спорту. До того ж у цей період легше здійснювати екскурсійні поїздки до Луксору, Каїру, Єрусалиму, немає великого напливу туристів на основні культурні пам’ятки Єгипту, а дорога на автобусі приємніша без виснажливої ​​спеки.

Попри те, що в країні фараонів тепло цілий рік, для кожного виду відпочинку тут існує найкращий сезон. Вирушаючи у Єгипет, варто поцікавитися, чи погодні умови будуть сприятливими для дайвінгу або пляжу. Вітри Єгипту — очікувані для любителів серфінгу, найбільше шанувальників цього виду спорту приїжджає на невеликий курорт Dahab.

Корисні поради

Розглянемо кілька корисних порад, що потрібно знати про Єгипет у сезон вітрів:

  1. Вітер — не ворог пляжного відпочинку, туристи мають всі умови для комфортного відпочинку цілий рік.
  2. Зранку і після заходу сонця у Єгипті на вулиці стає прохолодно — проте вдень температура комфортна і немає спеки.
  3. На курортах Єгипту – Шарм-ель-шейху, Хургаді та інш. можна забронювати готелі, які більш підходять для зимового відпочинку — вони можуть бути розташовані у безвітряних бухтах, мати басейни та інші переваги.

Якщо ви ґрунтовно втомилися від сірості української погоди, хочеться спокою та теплого моря з гарними рибками — Єгипет не розчарує навіть у сезон вітрів.

Дата публікації: 04.01.2022 img Поділитися